Zimowe Igrzyska Azjatyckie: Nakamura ze złotym medalem na dużej skoczni

Dzisiejszego poranka czasu polskiego skoczkowie w japońskim Sapporo walczyli o kolejny komplet medali w ramach VIII Zimowych Igrzysk Azjatyckich. Triumfatorem zawodów na dużej skoczni został Japończyk, Naoki Nakamura, dla którego jest to już drugi złoty krążek wywalczony na imprezie rangi mistrzowskiej w tym sezonie. Na początku lutego 20-letni zawodnik wygrał rywalizację na Uniwersjadzie w Ałmaatach.

Po pierwszej turze zawodów na czele znajdowało się trzech reprezentantów Kraju Kwitnącej Wiśni. Naoki Nakamura po skoku na 141,5 metra wypracował niemal 10-punktową przewagę nad Yukenem Iwasą (133,5 metra) i Yukiyą Sato (133 metry). W drugiej serii czołowa dwójka obroniła swoje pozycje – Nakamura po próbie na 123 metry zapewnił sobie złoto, a Iwasa lądując na 124. metrze zdobył srebro. Dzięki słabszej próbie Sato, z piątego na trzecie miejsce awansował Kazach Marat Żaparow, który brązowy medal wywalczył skokami na 130,5 metra oraz 127 metrów.

Pierwsza seria rozgrywana była z 21., a druga z 19. belki startowej. Podobnie, jak w przypadku zawodów na skoczni normalnej, sklasyfikowanych zostało 16 skoczków.

ZOBACZ PEŁNE WYNIKI KONKURSU >>>

Przed zawodnikami pozostał ostatni konkurs – rywalizacja drużynowa rozpocznie się jutro o godzinie 9:30 czasu polskiego (17:30 czasu lokalnego).