Zimowe Igrzyska Azjatyckie: Japończycy triumfują w konkursie drużynowym

Reprezentacji Kraju Kwitnącej Wiśni potwierdzili swoją dominację podczas VIII Zimowych Igrzysk Azjatyckich. W rywalizacji drużynowej rozegranej na skoczni Okurayama w Sapporo (HS-137) zdecydowanie pokonali swoich rywali, zdobywając podczas tej imprezy trzeci złoty medal w konkurencjach skoków narciarskich.

Już po pierwszej serii gospodarze wypracowali sobie bezpieczną przewagę, prowadząc o ponad 90 punktów nad Kazachstanem i o ponad 110 nad reprezentacją Korei Południowej. W drugiej serii status quo zostało zachowane – Japonia zwyciężyła konkurs, triumfując o ponad 200 punktów nad Kazachstanem, a na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali Koreańczycy. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej najlepszy okazał się Naoki Nakamura z Japonii, który oddał dwa najdalsze skoki zawodów – osiągnął 132 i 133 metry. Druga nota należała do Yukena Iwasy (127,5 m i 131 m), a trzecia do Yukiyi Sato (126,5 m i 128,5 m).

W obu seriach zawodnicy ruszali z 20. belki startowej. W rywalizacji wzięły udział 4 reprezentacje – miejsce poza podium przypadło skoczkom z Chin.