PK w Zakopanem: Czwarte z rzędu zwycięstwo Clemensa Aignera

Clemens Aigner wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego na Wielkiej Krokwi (HS134) w Zakopanem. Reprezentant Austrii odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu po skokach na odległość 130 m i 131 m. W finałowej serii wystąpiło czterech Polaków.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Maximilian Steiner. Austriak uzyskał odległość 133,5 m i wyprzedzał o 3,4 punktu Słoweńca Cene Prevca (131,5 m). Trzecie miejsce zajmował zwycięzca ostatnich trzech konkursów Pucharu Kontynentalnego, Clemensa Aignera (130 m). Czwarty był Constantin Schmid (124 m), piąty Felix Hoffmann (125 m), a szósty - Roman Siergiejewicz Trofimow (122 m).

Czołową dziesiątkę na półmetku rywalizacji uzupełniały Stefan Huber (122 m), Martin Hamann (119,5 m), Jaka Hvala (121,5 m) i Gabriel Karlen (118,5 m).

Do finałowej serii awansowało czterech reprezentantów Polski. Jedenasty na półmetku niedzielnego konkursu był Jakub Wolny (117,5 m), trzynaste miejsce zajmował Aleksander Zniszczoł (115 m), piętnaste Paweł Wąsek (114,5 m), zaś dwudzieste siódme - Stanisław Biela (113,5 m).

Pierwszą rundę konkursową rozegrano z 12. belki.

W finale najwyższy stopień podium zaatakował Clemens Aigner. Reprezentant Austrii poszybował na 131 metr i ostatecznie odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Lider cyklu pokonał o 0,2 punktu prowadzącego na półmetku Maximiliana Steinera (126,5 m). Trzecie miejsce zajął Constantin Schmid (132 m), zaś tuż za podium znaleźli się Felix Hoffmann (127,5 m), Roman Siergiejewicz Trofimow (125 m) i Cene Prevc (121 m).

Siódmy był Stefan Huber (129 m), a tuż za nim uplasował się jego brat - Daniel (130,5 m). Dziewiąte miejsce zajął Martin Hamann (118,5 m), a czołową dziesiątkę zamknął najlepszy z Polaków - Jakub Wolny (120,5 m).

Na jedenastej pozycji niedzielny konkurs zakończył Paweł Wąsek (125 m). Dziewiętnasty był Stanisław Biela (118,5 m), natomiast dwudziesty drugi - Aleksander Zniszczoł (117 m).

Finałową serię przeprowadzono z 12. i 11. platformy.

Clemens Aigner jest już o krok od zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Na dwa konkursy przed końcem cyklu, Austriak ma na swoim koncie 1031 punktów i wyprzedza o 163 pkt. Słoweńca Mirana Zupancica (868 pkt.). Trzecie miejsce zajmuje Nejc Dezman (862 pkt.). Najlepszy z Polaków - Klemens Murańka (442 pkt.) jest trzynasty.

Finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 18-19 marca w rosyjskim Czajkowskim (HS140).