LPK w Kranju: Murańka ponownie najlepszy!

Klemens Murańka z przewagą ponad 11 punktów wygrał drugi konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Polak triumf zapewnił sobie dwoma skokami na 108,5m. Na drugim miejscu uplasował się Rok Justin (107,5 i 108,5m), a trzeci był Kevin Bickner, który w pierwszej serii lądował na 106m, a w finale poszybował aż na 115 metr.

Tuż za podium znaleźli się dziś Constantin Schmid (107,5 i 108m), Felix Hoffmann (110 i 105,5m) oraz Timi Zajc (103,5 i 112,5m). W sobotnim konkursie zabrakło na starcie Petera Prevca, który wczoraj uplasował się na 4. miejscu.

Dla Polski punkty wywalczył dziś także Przemysław Kantyka. 20-latek w swoich próbach uzyskał 108 i 105,5m. Udział w zawodach już po pierwszej serii zakończyli Aleksander Zniszczoł (37.), Paweł Wąsek (40.) oraz Bartosz Czyż (50.).

Kolejne zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego zaplanowano dopiero na 18 sierpnia, w Szczyrku, a już 14 i 15 lipca najlepsi skoczkowie pojawią się w w Wiśle, gdzie zainauguruje Letnie Grand Prix.

Liderem klasyfikacji generalnej jest oczywiście Klemens Murańka, który z dorobkiem 200 punktów prowadzi przed Rokiem Justinem (125 pkt.) oraz Miranem Zupancicem (112 pkt.).