Kantyka wystartuje w Wiśle

Trenerzy polskich kadr narodowych wybrali dwunastego skoczka narciarskiego, który uzupełnił skład naszej reprezentacji na zawody Letniego Grand Prix w Wiśle Malince. Jak informuje Polski Związek Narciarski, powołanie do drużyny otrzymał członek kadry B - Przemysław Kantyka.

20-letni podopieczny Radka Żidka przekonał do siebie Stefana Horngachera dobrymi skokami w zawodach inaugurujących Letni Pucharu Kontynentalny 2017. Zawodnik z klubu LKS Klimczok Bystra w pierwszej konkursie zajął 40. miejsce, jednak w sobotę finiszował na 11. pozycji. Tydzień wcześniej w Villach, gdzie rozgrywano konkursy z cyklu FIS Cup, Kantyka wywalczył 14. i 7. miejsce.

Do tej pory mieszkaniec Gilowic dwukrotnie startował w konkursach tej rangi. Miało to miejsce niespełna dwa lata temu w Czajkowskim, gdzie uplasował się on odpowiednio na 31. i 38. lokacie.