Skład Polski na FC w Kuopio [aktualizacja]

W dniach 12-13 sierpnia obiekt Puijo w Kuopio będzie gospodarzem kolejnych zawodów z cyklu FIS Cup 2017/2018. Decyzją trenera Macieja Maciusiaka, na dużej skoczni w Finlandii pojawi się siedmiu reprezentantów Polski.

Na obiekcie HS 127 o punkty do klasyfikacji trzecioligowego cyklu powalczy cała kadra juniorów, z powracającym po kontuzji Tomaszem Pilchem, a także 16-letni Mateusz Gruszka z klubu AZS Zakopane, który wyróżniał się podczas ostatnich treningów, a w ostatni weekend lipca wygrał kategorię "junior B" w ramach Międzynarodowego Memoriału Olimpijczyków w Szczyrku. W kategorii bez ograniczeń wiekowych zajął 13. miejsce, wyprzedzając kilku zawodników z kadr B oraz C. Dla młodzieżowca będzie to debiut w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Aktualizacja [10.08.2017; 17:20]

Decyzją sztabów szkoleniowych polskich kadr, do składu dokooptowanych zostało trzech członków kadry narodowej B. Są to Krzysztof Biegun, Stanisław Biela oraz Przemysław Kantyka.