Strona główna • Słoweńskie Skoki Narciarskie

Zaskakujący mistrz Słowenii

Podczas Mistrzostw Słowenii w Kranju Timi Zajc potwierdził dobrą dyspozycję, którą prezentował od początku sezonu letniego. Po zwycięskich konkursach z cyklu FIS Cup oraz triumfie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, tym razem łupem siedemnastolatka padł krajowy czempionat.

W pierwszej serii zawodów Zajc oddał 107,5-metrowy skok, który już na półmetku pozwolił mu na objęcie prowadzenia. Odległością o metr krótszą w drugiej części zmagań przypieczętował pierwszy tytuł mistrza kraju w karierze.

Drugie miejsce zajął Nejc Dezman (106 m i 105,5 m), który ukończył zawody z 6-punktową stratą do triumfatora. Mimo nieco słabszej pierwszej próby (103,5 m i 106 m), na podium znalazł się również Tilen Bartol. Czołową piątkę uzupełnili Jernej Damjan oraz Anze Semenic.

Poniżej oczekiwań wypadł z pewnością Peter Prevc, który zajął dopiero dziewiąte miejsce. W pierwszej próbie dwudziestopięciolatek nie przekroczył nawet punktu konstrukcyjnego obiektu (99,5 m), zaś w drugiej serii lądował na 102. metrze.

Tytuł mistrzowski wśród kobiet zgarnęła Ema Klinec. Zwyciężczyni osiągnęła kolejno 102 m i 104 m. Srebrny medal przypadł Nice Kriznar (105 i 104,5 m), która przegrała z Klinec zaledwie o 2,7 punktu. O drugiej lokacie siedemnastolatki przesądziły słabsze noty za styl, zwłaszcza w drugiej części zmagań. Na podium, ze sporą stratą punktową do mistrzyni oraz wicemistrzyni, stanęła także Ursa Bogataj (94,5 m w obu seriach).

W konkursie drużyn mieszanych najlepiej wypadli reprezentanci klubu SSK Alpina: Nika Kriznar, Rok Oblak, Ema Klinec, Tomaz Naglic.