Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Siegel wraca do Pucharu Świata

Niemiecki Związek Narciarski (DSV) podał nazwiska siedmiu skoczków, którzy rozpoczną 39. sezon Pucharu Świata. W składzie na konkursy w Wiśle znalazł się m.in. David Siegel, który w zawodach najwyższej rangi po raz ostatni w grudniu 2016 roku.

Postacią, w której niemieccy i zagraniczni eksperci upatrują faworyta na sezon olimpijski, jest Andreas Wellinger. 22-latek ma za sobą najlepszą zimę w karierze, podczas której został dwukrotnym indywidualnym wicemistrzem świata oraz zdobywcą złotego medalu światowego czempionatu w mikście. Podopieczny Wernera Schustera latem zmagał się z urazem stawu kolanowego, jednak w zawodach wieńczących zmagania na igelicie udowodnił, iż jest już należycie przygotowany do rywalizacji na śniegu. Finałowy konkurs Letniego Grand Prix w Klingenthal zakończył na 2. pozycji, a dzień później w świetnym stylu został indywidualnym mistrzem kraju.

Oprócz niego, w zespole naszych zachodnich sąsiadów znaleźli się etatowi reprezentanci tego kraju. O pierwsze punkty przed polską publicznością powalczą Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger i Stephan Leyhe.

Tę piątkę uzupełnia dwóch skoczków z niemieckiego zaplecza. Są to Pius Paschke, trzeci zawodnik Letniego Pucharu Kontynentalnego, który wywalczył dodatkowe miejsce startowe na 3. period sezonu 2017/2018, oraz David Siegel. Mistrz świata juniorów z 2016 roku powraca do startów na arenie międzynarodowej po wielomiesięcznej rehabilitacji spowodowanej urazem stawu skokowego. 21-latek minioną zimę rozpoczął jako podstawowy członek kadry Wernera Schustera, jednak po występach w Ruce i Klingenthal musiał przerwać swoje występy. Latem pokazał się m.in. w finale Grand Prix, gdzie uplasował się na 28. lokacie.