Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

FC w Notodden: Ringen najlepszy, Kantyka piąty

Sondre Ringen wygrał piątkowe zmagania w ramach cyklu FIS Cup w Notodden. Piąty, w regionie Telemark, był obchodzący dziś swoje 21. urodziny - Przemysław Kantyka. Punkty zdobyli wszyscy startujący Polacy.

Sondre Ringen prowadził już po pierwszej serii konkursowej, w której poszybował na odległość 98,5 m. W finałowej próbie Norweg lądował dwa metry bliżej i triumfował z przewagą punktu nad Austriakiem Ulrichem Wohlgenanntem (97 m i 98 m). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z zawodników gospodarzy, Joakim Aune (98 m i 98,5 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowany został Austriak Maximilian Steiner (96 m i 98 m). Najlepszy z Polaków, Przemysław Kantyka (96,5 m i 97,5 m), zakończył zawody na piątej pozycji, ex aequo z Norwegiem Fredrikem Bjerkeengenem (95,5 m i 96 m).

Pucharowe punkty zdobył komplet Polaków. Oprócz wcześniej wspomnianego Kantyki, dwudzieste miejsce zajął Jan Ziobro (91,5 m i 91 m), dwudziesty trzeci był Stanisław Biela (91 m i 90 m), zaś trzydziesty - Krzysztof Miętus (88,5 m i 84,5 m).

Całe zawody przeprowadzono z 4. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup przodują nieobecni w Notodden Austriak Elias Tollinger (373 pkt.) i Słoweniec Timi Zajc (318 pkt.). Trzeci jest Przemysław Kantyka (315 pkt.).

Na sobotę zaplanowano drugi konkurs FIS Cup w Notodden. Początek zawodów o 15:00. Rywalizację poprzedzi seria próbna (13:45).