FC w Notodden: Triumf Wohlgenannta, Kantyka na podium i powiększa kwotę

Ulrich Wohlgenannt wygrał swój czwarty konkurs z cyklu FIS Cup w karierze. Po dwóch zwycięstwach w Zakopanem i jednym w Kuopio, tym razem 23-letni Austriak okazał się najlepszy na Tveitanbakken (HS100) w Notodden. Drugi w Norwegii był Przemysław Kantyka, który został nowym liderem klasyfikacji generalnej, a do tego powiększył limit startowy dla naszej reprezentacji na 4. period Pucharu Kontynentalnego 2017/2018.

Wohlgenannt w sobotę był najlepszy w obu seriach. W pierwszej uzyskał 96,5 metra, a w drugiej poprawił się o metr. Jego finalna przewaga nad drugim Przemysławem Kantyką (94 i 97,5 metra) wyniosła osiem punktów. Polak do czołowej trójki wskoczył z piątej pozycji zajmowanej na półmetku. Na najniższym stopniu podium stanął Paul Winter z Niemiec (93,5 oraz 96,5 metra).

Odpowiednio na 4. i 6. lokacie uplasowali się przedstawiciele gospodarzy - Thomas Aasen Markeng (93,5 oraz 97 metrów) i Robin Pedersen (95,5 oraz 94 metry). Rozdzielił ich junior z Austrii - Mika Schwann (93,5 oraz 96 metrów).

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej, której nowym liderem został Kantyka, dopisali też Jan Ziobro (92,5 oraz 93 metry) i Stanisław Biela (dwukrotnie 87 metrów). Członkowie kadry B zajęli kolejno na 14. i 29. miejsce. Poza rundą finałową znalazł się Krzysztof Miętus (84,5 metra; 37. pozycja).

Zawody w regionie Telemark zwieńczyły 3. period cyklu FIS Cup 2017/2018. Dodatkowe miejsca startowe dla swoich ekip na 4. period Pucharu Kontynentalnego wywalczyli: Nejc Dezman (Słowenia), Ulrich Wohlgenannt (Austria) i Przemysław Kantyka (Polska).

Następnym przystankiem w kalendarzu trzecioligowców jest Zakopane. Skoczkowie przebudowaną Wielką Krokiew przetestują w dniach 13-14 stycznia.