Strona główna • Puchar Kontynentalny

PK w Erzurum: Siegel wygrywa i ustanawia rekord skoczni

David Siegel wygrał pierwszy z dwóch sobotnich konkursów Pucharu Kontynentalnego w Erzurum. Do rundy finałowej na tureckim obiekcie HS140 awansował komplet Polaków, a najwyżej uplasował się Aleksander Zniszczoł, który zajął 8. miejsce. Start finału o 10:00 czasu polskiego. Początek popołudniowych zawodów o 15:00 czasu polskiego.

Reprezentant Niemiec po pierwszej serii, w której doleciał do 138. metra, zajmował drugą lokatę. Lepiej spisał się tylko Jonathan Learoyd z Francji, który wylądował metr bliżej, ale zrobił to w lepszym stylu. Różnica między tą dwójką wynosiła 0,2 pkt. W finale Siegel zaatakował w możliwie najlepszy sposób, ustanawiając nowy rekord odbudowanego obiektu Kiremitliktepe (HS140). Rezultat Niemca to 144 metry. Junior wylądował dwa metry bliżej, co spowodowało zamianę miejsc omawianej dwójki. Strata Learoyda do przedstawiciela naszych zachodnich sąsiadów wyniosła 6,8 pkt. Skład podium uzupełnił wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego - Marius Lindvik (133,5 oraz 140,5 metra).

Kolejne pozycje zajęli skoczkowie, którzy w ostatnich latach niejednokrotnie punktowali w zawodach najwyższej rangi. Czwarty był Anze Lanisek ze Słowenii (136,5 oraz 138,5 metra), na piątej lokacie znalazł się Andreas Wank z Niemiec (135,5 oraz 137,5 metra), a szóstą wywalczył Bor Pavlovcic ze Słowenii (131 i 137 metrów).

Polacy zaliczyli bliźniaczy występ. Wszyscy Biało-Czerwoni zostali sklasyfikowani obok siebie, zajmując lokaty 8-11. Ósme miejsce przypadło Aleksandrowi Zniszczołowi (132 i 131 metrów), dziewiąte Krzysztofowi Lei (128,5 oraz 136,5 metra), dziesiąte Klemensowi Murańce (dwukrotnie 132,5 metra), a jedenaste Przemysławowi Kantyce (130 oraz 128,5 metra).

Seria próbna do drugiego konkursu rozpocznie się o 14:00 czasu polskiego. Początek zawodów godzinę później.