PK w Erzurum: Lanisek górą, Zniszczoł dziewiąty

Anze Lanisek odniósł zwycięstwo w drugim sobotnim konkursie z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Erzurum. Skład podium uzupełnili Marius Lindvik z Norwegii oraz kolejny ze Słoweńców - Tomaz Naglic. Punkty zdobyli wszyscy Biało-Czerwoni, a najlepiej wypadł Aleksander Zniszczoł, który zmagania na obiekcie Kiremitliktepe (HS140) zakończył w czołowej "10".

Po pierwszej serii Lanisek, po skoku na odległość 132,5 metra, zajmował drugie miejsce. Wyprzedzał go jedynie Marius Lindvik, który zdołał wylądować 3,5 metra dalej. 19-letni reprezentant Słowenii tracił na półmetku rywalizacji 2,9 punktu do lidera. Czołową trójkę uzupełniał Tomaz Naglic (134 metry). W finałowej serii 21-latek zaatakował i zdołał wywalczyć najwyższy stopień podium wskutek próby mierzącej 140 metrów. Drugie miejsce zajął lider po pierwszej serii zawodów - Lindvik (135 metrów) a trzecią pozycję utrzymał Naglic (134 metry).

Na kolejnych pozycjach znaleźli się Tom Hilde (130 i 134 metry), Nejc Dezman (132,5 i 131,5 metra), David Siegel (126 i 137 metrów), Jonathan Learoyd (130 i 133 metrów) oraz Andreas Wank (126,5 i 134,5 metra).

Najlepszym z Polaków okazał się Aleksander Zniszczoł. 23-letni reprezentant klubu WSS Wisła po pierwszej serii, szybując na odległość 126 metrów, zajmował dziewiątą pozycję i taką też utrzymał do końca zawodów (130 metrów). Na półmetku zmagań w czołowej dziesiątce znajdował się również inny reprezentant Polski – Przemysław Kantyka (128 metrów) – który jednak w finale skoczył o 1,5 metra krócej i ostatecznie zajął 13.miejsce. W rywalizacji punktowała również pozostała dwójka naszych zawodników. Klemens Murańka (119 i 126,5 metrów) był 18., a Krzysztof leja (dwukrotnie 113,5 metra) został sklasyfikowany na 27. pozycji.

W klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2017/18 prowadzi Lindvik, który ma na swoim koncie 556 punktów i wyprzedza drugiego Tomasza Pilcha o 64 "oczka". Podium uzupełnia Learoyd (486 punktów).

Kolejne zawody tzw. drugiej ligi odbędą się w najbliższy piątek na skoczni Miyanomori (HS100) w Sapporo.