PK w Brotterode: Dezman wygrywa pierwszy konkurs, Wolny piąty

Nejc Dezman wygrał pierwszy niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Brotterode (HS117). Reprezentant Słowenii zwyciężył po skokach na odległość 105 m i 115,5 m. Piąte miejsce zajął, liderujący na półmetku, Jakub Wolny. W finałowej rundzie wystąpiło trzech Polaków.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajdował się Jakub Wolny. Reprezentant Polski wylądował na 113 metrze i na półmetku rywalizacji wyprzedzał o 4,3 punktu Niemca Martina Hamanna (110,5 m). Trzeci był Austriak Ulrich Wohlgenannt (114,5 m), tracący 5,5 pkt. do lidera. Czwartą pozycję zajmowali ex aequo Andreas Wank (109 m) i David Siegel (104,5 m).

W czołowej dziesiątce konkursu na półmetku znajdowali się również Nejc Dezman (105 m), Killian Peier (110 m), Marius Lindvik (109 m), Anze Lanisek (102,5 m) oraz Daniel Huber (107 m).

Do finałowej serii awansowało trzech Polaków. Jedenaste miejsce zajmował Paweł Wąsek (107 m), natomiast dwudziesty szósty był Aleksander Zniszczoł (104 m).

Już na pierwszej rundzie udział w pierwszych niedzielnych zawodach zakończyli trzydziesty pierwszy Tomasz Pilch (98,5 m) oraz trzydziesty czwarty Przemysław Kantyka (92,5 m).

W finale Jakub Wolny nie zdołał obronić pozycji lidera. Reprezentant Polski uzyskał odległość 108,5 m i spadł na piątą pozycję. Triumfował Słoweniec Nejc Dezman (115,5 m) przed Niemcami - Davidem Siegelem (114,5 m) i Andreasem Wankiem (112 m). Tuż za podium znalazł się Austriak Daniel Huber (118,5 m).

Szóste miejsce ostatecznie zajął Clemens Leitner (116,5 m). Siódmy był Anze Lanisek (112,5 m), a ósmy - Marius Lindvik (114 m). Awans z jedenastej na dziewiątą pozycję odnotował Paweł Wąsek (117 m). Czołową dziesiątkę zamknął Martin Hamann (107,5 m) ex aequo z Piusem Paschke (115 m).

Aleksander Zniszczoł po skoku na odległość 115,5 m zakończył konkurs na siedemnastej pozycji.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego nowym liderem został Nejc Dezman (771 pkt.), który wyprzedził Andreasa Wanka (759 pkt.) i Mariusa Lindvika (748 pkt.). Najlepszy z Polaków, Tomasz Pilch (492 pkt.) zajmuje szóstą pozycję.

Początek drugiego niedzielnego konkursu o 13:30.