PK w Zakopanem: Fettner ponownie najlepszy, trzech Polaków z punktami

Manuel Fettner odniósł drugie zwycięstwo w ramach tegorocznego Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Do rundy finałowej awansowało trzech polskich juniorów, a najlepszym z nich okazał się Paweł Wąsek, który zamknął czołową dziesiątkę.

Fettner, który triumfował w sobotę, najlepszy okazał się też w niedzielę. Olimpijczyk z Pjongczangu w pierwszej serii poszybował na odległość 136,5 metra, co dawało mu 4. lokatę, natomiast w finale poprawił się o półtora metra. Na drugim stopniu podium stanął Bor Pavlovcic (132,5 oraz 133,5 metra). Słoweniec stracił do zwycięzcy 4,6 pkt. Trzecią pozycję wywalczył Stefan Huber. Rodak Fettnera lądował na 136. i 131. metrze.

Na 4. i 6. miejscu sklasyfikowani zostali Niemcy - Felix Hoffman (136 i 132 metry) oraz Moritz Baer (133,5 oraz 133 metry), a rozdzielił ich Słoweniec - Tomaz Naglic (132,5 oraz 127,5 metra).

Raz jeszcze najlepszym z trzynastoosobowego grona Biało-Czerwonych był Paweł Wąsek. Podopieczny trenera Macieja Maciusiaka oddał próby mierzące 126,5 oraz 132,5 metra, co dało mu miejsce nr 10. Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej dopisali też jego dwaj koledzy z kadry młodzieżowej. Bartosz Czyż (126 oraz 128,5 metra) był 19., a Tomasz Pilch (120,5 oraz 131,5 metra) finiszował na 24. pozycji.

Choćby punktu nie zdobyli przedstawiciele kadry B prowadzonej przez Radka Żidka. O problemach tej grupy i potencjalnych ruchach dotyczących zaplecza drużyny Stefana Horngachera rozmawialiśmy w sobotę z Adamem Małyszem. Rozmowę z dyrektorem-koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN przeczytacie i obejrzycie >>>TUTAJ<<<.

Był to przedostatni przystanek Pucharu Kontynentalnego 2017/2018. Finałowe zmagania będą miały miejsce w przyszłym tygodniu w Czajkowskim w Rosji. Liderem cyklu jest Norweg Marius Lindvik, który ma 62 punkty przewagi nad Andreasem Wankiem z Niemiec. Matematyczne szanse na końcowy sukces ma też David Siegel, który do aktualnego mistrza świata juniorów traci 134 "oczka".