PK w Czajkowskim: Stefan Huber wygrywa, Paweł Wąsek ósmy

Stefan Huber został zwycięzcą sobotniego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim (HS140). Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 141,5 m i 132,5 m. Drugi był Niemiec Constantin Schmid, a trzeci Słoweniec Cene Prevc. W finale wystąpiło czterech Polaków.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybował Stefan Huber. Austriak uzyskał odległość 141,5 m i na półmetku wyprzedzał o 11,7 pkt. Niemca Martina Hamanna (133,5 m). Trzeci był Ulrich Wohlgenannt (134 m), zaś czwarty - Paweł Wąsek (131 m). Polski junior tracił 2,9 pkt. do miejsca na podium.

Piąte miejsce zajmował Niemiec Constantin Schmid (131 m), a tuż za nim znajdowali się Cene Prevc (128 m), Ilmir Hazetdinow (126,5 m), Felix Hoffmann (129,5 m) i Moritz Baer (124 m). Czołową dziesiątkę zamykał Lukas Hlava (132 m), a drugą otwierał Tomasz Pilch (131 m).

Do finałowej serii awansowało czterech Polaków. Oprócz Wąska i Pilcha, sztuki tej dokonali dwudziesty drugi Bartosz Czyż (119,5 m) i dwudziesty piąty Klemens Murańka (119 m).

Pechowe, trzydzieste pierwsze miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (113,5 m).

W finale Stefan Huber przypieczętował swoje zwycięstwo w zawodach lotem na 132,5 m. Drugi Constantin Schmid (136,5 m) stracił ostatecznie 13,6 punktu do Austriaka. Na najniższym stopniu podium stanął Cene Prevc (138 m), a tuż za nim znaleźli się Felix Hoffmann (138 m), Pius Paschke (139,5 m) ex aequo z Dmitrijem Wasiljewem (137 m) oraz Ulrich Wohlgenannt (128,5 m).

Paweł Wąsek po finałowej próbie na 123 metr zakończył konkurs na ósmej pozycji, przed Ilmirem Hazetdinowem (130,5 m) i Martinem Hamannem (121 m).

Trzynaste miejsce zajął Tomasz Pilch (129 m), dwudziesty piąty był Klemens Murańka (118,5 m), a dwudziesty ósmy - Bartosz Czyż (109,5 m).

Konkurs rozegrano w całości z 11. belki.

W klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego nie zaszły żadne zmiany na szczycie, gdyż czołowi zawodnicy cyklu nie biorą udziału w zawodach w Rosji. Triumfatorem sezonu jest Marius Lindvik (1102 pkt.), drugie miejsce zajął Andreas Wank (1040 pkt.), a trzecie David Siegel (968 pkt.). Tomasz Pilch z dorobkiem 575 pkt. zajmuje obecnie siódmą lokatę.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>

Zobacz aktualny ranking CRL >>

Zobacz aktualną klasyfikację 7. periodu Pucharu Kontynentalnego >>

Na niedzielę zaplanowano finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 z udziałem 40 zawodników, w tym piątki Polaków. Początek zawodów o 9:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej odbędzie się seria próbna.