Małysz zdobywcą PŚ, Hautamaeki wygrywa

Adam Małysz zajmując dziś 2 miejsce w konkursie na skoczni w Trondheim, już zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji Pucharu Świata w skokach narciarskich. Polak zdobył to trofeum po raz drugi z rzędu.

Adam Małysz stanął na drugim stopniu podium w norweskim Trondheim. Zawody wygrał Fin Matti Hautamaeki. Trzeci był główny rywal Małysza - Sven Hannawald. W konkursie nie wystąpili pozostali polscy skoczkowie, których trener Apoloniusz Tajner zabrał na Turniej Skandynawski. Słaby występ Tomisława Tajnera, Tomasza Pochwały i Roberta Matei w kwalifikacjach uniemożliwił im start w zawodach.

Dobrze spisał się mistrz olimpijski Simon Ammann, po paru mniej udanych konkursach dziś był czwarty. Koniec sezonu to wyraźny wzrost formy Janne Ahonena i Martina Schmitta (dzis odpowiednio 5 i 6 miejsce).

Zdobyte dzis przez Adama Małysza punkty zapewniaja mu zwycięstwo w Pucharze Świata. Polak ma obecnie 236 punktów przewagi nad Svenem Hannawaldem.

W Turnieju Skandynawskim prowadzi obecnie Matti Hautamaeki (245 pkt), przed Martinem Schmittem (220 pkt). Adam Małysz zajmuje trzecią lokatę z 205 punktami.

Do zakończenia cyklu PŚ zostały dwa konkursy indywidualne (Oslo-Holmenkolen i Planica) i jeden konkurs drużynowy w Planicy.