Strona główna • Estońskie Skoki Narciarskie

Artti Aigro mistrzem Estonii, piąte miejsce Kaarela Nurmsalu

W Wielką Sobotę rozegrane zostały Mistrzostwa Estonii w skokach narciarskich w Otepaeae (HS100). Tytuł mistrzowski wywalczył Artti Aigro, natomiast piąte miejsce zajął Kaarel Nurmsalu, skaczący hobbystycznie z 15-kilogramową nadwagą.

Mistrzem Estonii został Artti Aigro. Osiemnastolatek triumfował po skokach na odległość 100 m i 97,5 m. Srebrny medal wywalczył Kevin Maltsev (95 m i 97,5 m), a brązowy - Martti Nomme (95 m i 96 m).

Tuż za podium uplasował się reprezentant kombinacji norweskiej, Kristjan Ilves (95 m i 95,5 m), a piątą pozycję zajął Kaarel Nurmsalu (94,5 m i 93 m). Były czołowy estoński zawodnik startował jednak amatorsko, bez wcześniejszego treningu oraz z nadwagą.

- Nie jestem zdziwiony, że zostałem pokonany. Obecnie ważę o 15 kilogramów za dużo niż powinienem. W dodatku startowałem w starym sprzęcie - przyznaje Kaarel Nurmsalu.

W czołowej dziesiątce konkursu sklasyfikowani zostali również Markkus Alter, Ivo-Niklas Hermanson, Karl-August Tiirmaa, Taavi Pappel, i Andreas Ilves.