Strona główna • FIS Cup

FC w Villach: Szwajcarski dublet, dwóch Polaków z punktami

Za nami drugi akt premierowego weekendu z cyklem FIS Cup 2018/2019. W Villach najlepiej poradzili sobie Szwajcarzy, którzy zajęli dwie czołowe pozycje. Wygrał Luca Egloff przed Gregorem Deschwandenem. Skład podium uzupełnił Fabian Seidl z Niemiec. Punkty wywalczyło dwóch spośród dziesięciu Polaków, a ponownie najlepszym z nich okazał się Kacper Juroszek.

Egloff miano najlepszego zawodnika dnia uzyskał za sprawą skoków na odległość 95,5 oraz 98 metrów. Identyczną odległość w pierwszej serii na obiekcie HS 98 uzyskał Deschwanden, który w finale lądował na 96. metrze. Jego strata do rodaka wyniosła 4,5 pkt. Miejsce nr 3 zgarnął Seidl, który zajmował je już na półmetku. Rezultaty 21-latka to 94,5 oraz 96,5 metra. Wczorajszy triumfator - Justin Nietzel, finiszował czwarty. Po próbach mierzących 91 i 99,5 metra stracił punkt do podium. Najdłuższym lotem dnia popisał się piąty w ostatecznym rozrachunku - Elias Tollinger. Austriak w drugiej rundzie poszybował na 101. metr, co było wynikiem o dwanaście metrów lepszym od pierwszego.

Niedzielne osiągnięcie szwajcarskiej dwójki jest dopełnieniem świetnego startu sezonu letniego w wykonaniu reprezentantów tego kraju. Przypomnijmy, że oba konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju padły łupem Killiana Peiera, który z kompletem punktów przewodzi klasyfikacji generalnej tego cyklu.

Choć w drugiej serii startowało trzech Polaków, punkty zdobyło tylko dwóch z nich. Kacper Juroszek (85 i 93 metry) był 20., a Krzysztof Biegun (83,5 oraz 85,5 metra) 28. Pechowo runda finałowa zakończyła się dla Mateusza Gruszki. Przedstawicielowi AZS-u Zakopane do pierwszej zdobyczy w karierze zabrakło jednej lokaty. W drugiej serii łącznie udział wzięło 32 skoczków.

Dzisiejszy triumf Egloffa sprawił, iż 23-latek przejął trykot lidera tzw. trzeciej ligi. Na jego koncie znajduje się 180 punktów, a więc o 30 więcej od Nietzela i 50 od Deschwandena. Juroszek, z dorobkiem 40 "oczek", plasuje się na 12. pozycji.

Kolejne zawody FIS Cup zostaną rozegrane za tydzień. W dniach 14-15 lipca gospodarzem konkursów będzie Szczyrk. Pełny program wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.