FC w Szczyrku: W sobotę pierwsza część zmagań (listy startowe)
Przed nami drugi lipcowy weekend z międzynarodowym sezonem letnim 2018. Po inauguracji cyklów Pucharu Kontynentalnego i FIS Cup, które miały miejsce odpowiednio w Kranju i Villach, tym razem trzecioligowcy zmierzą się w Szczyrku. Na obiekcie Skalite (HS106) powalczą 34 skoczkinie z 10 państw oraz 77 skoczków z 13 krajów. Łącznie pokaże się blisko 29 Polaków.
Nadchodzące konkursy będą okazją do przyjrzenia się formie polskiej młodzieży na tle rywali z całego świata. Trenerzy do startu przed własną publicznością nominowali aż dwadzieścioro pięcioro juniorów, których wesprze czwórka seniorów. W kategorii kobiet będą to Joanna Szwab i Magdalena Pałasz, natomiast w gronie mężczyzn mowa o Krzysztofie Biegunie oraz Łukaszu Bukowskim.
W licznym gronie polskich młodzieżowców jest aż jedenaścioro debiutantów, którzy nigdy dotąd nie mieli okazji walczyć w zawodach rangi FIS Cup. Najmłodszym w całym towarzystwie jest Jan Rzadkosz, który w tym roku skończył 14 lat.
Silną ekipę do naszego kraju przywieźli Japończycy. W stawce kobiet znalazła się Yuka Seto - 17. skoczkini Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu, a na liście startowej mężczyzn znaleźli się Yukiya Sato, Naoki Nakamura i Yuken Iwasa, którzy w dwóch poprzednich sezonach zdobywali punkty Pucharu Świata.
Do województwa śląskiego nie przybyli liderzy obu klasyfikacji generalnych. Po dwóch konkursach są to Luca Egloff ze Szwajcarii oraz Chiara Hoelzl z Austrii.
Letnim rekordzistą beskidzkiego obiektu jest Tomasz Pilch. W 2016 roku poszybował on na 110. metr. Najlepszy rezultat spośród pań osiągnęła tutaj Sara Takanashi. Japonka w 2011 roku doleciała do 105. metra.
Ważną informacją dla kibiców jest nowinka ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. FIS przygotowała bowiem relację live z omawianego wydarzenia, znaną dotąd głównie z zawodów pierwszej i drugiej ligi.
Kliknij, aby NA ŻYWO śledzić wyniki sobotnich serii kobiet >>>
Kliknij, aby NA ŻYWO śledzić wyniki sobotnich serii mężczyzn >>>
Program FC w Szczyrku (HS106):
14.07.2018, sobota
09:00 - oficjalny trening kobiet i mężczyzn
10:00 - seria próbna kobiet i mężczyzn
11:00 - pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn
15.07.2018, niedziela
09:00 - seria próbna kobiet i mężczyzn
10:00 - pierwsza seria konkursowa kobiet i mężczyzn
Lista startowa FC Pań w Szczyrku (HS106); 14.07.2018 | |||
Lp. | Zawodnik | Kraj | Rocznik |
---|---|---|---|
1 | DRONIAK Chrystyna | 1999 | |
2 | HERASYMIUK Witalina | 2003 | |
3 | KONDERLA Nicole | 2001 | |
4 | CIEŚLAR Paulina | 2002 | |
5 | ULRICHOVA Klara | 2004 | |
6 | RAJNOCHOVA Michaela | 1997 | |
7 | STRATE Abigail | 2001 | |
8 | PAWLIKOWSKA Róża | 2002 | |
9 | SZWAB Joanna | 1997 | |
10 | BLAZKOVA Barbora | 1997 | |
11 | PROKOPIEWA Kristina | 2000 | |
12 | BORODINA Alina | 2002 | |
13 | BENDI Annemarii | 2001 | |
14 | VOLAVSEK Ema | 2002 | |
15 | PIETRASZKO Nikola | 1999 | |
16 | HAUSENBERG Triinu | 2002 | |
17 | KIL Joanna | 2000 | |
18 | BODNARCHUK Natasha | 1998 | |
19 | PYŁYPCZUK Tetiana | 2004 | |
20 | MAZI Pia | 2002 | |
21 | PAŁASZ Magdalena | 1995 | |
22 | PTACKOVA Stepanka | 2002 | |
23 | TRAMBITAS Andreea Diana | 2000 | |
24 | RAJDA Kinga | 2000 | |
25 | TWARDOSZ Anna | 2001 | |
26 | JAKOWLEWA Marija | 1999 | |
27 | SZPINIEWA Anna | 2002 | |
28 | KRAMER Marita | 2001 | |
29 | JAKOWLEWA Lidija | 2001 | |
30 | MILITARU Carina Alexandra | 2001 | |
31 | HUBER Julia | 1998 | |
32 | RAUDASCHL Elisabeth | 1997 | |
33 | SETO Yuka | 1997 | |
34 | HARALAMBIE Daniela | 1997 |
Lista startowa FC w Szczyrku (HS106); 14.07.2018 | |||
Nr | Zawodnik | Kraj | Rocznik |
---|---|---|---|
1 | BUKOWSKI Łukasz | 1997 | |
2 | CISZEK Stanisław | 2001 | |
3 | KRZAK Jarosław | 2000 | |
4 | PĘKALA Wiktor | 1999 | |
5 | ZYGMUNTOWICZ Krystian | 2002 | |
6 | RZADKOSZ Jan | 2004 | |
7 | JOJKO Arkadiusz | 2002 | |
8 | HABDAS Jan | 2003 | |
9 | KIETA Krzysztof | 2001 | |
10 | KRZEMPEK Miłosz | 2003 | |
11 | BRODSKY Josef | 2002 | |
12 | KELLERMANN Sebestian | 2000 | |
13 | LAUCHLAN Nigel | 1996 | |
14 | MALTSEV Kevin | 2000 | |
15 | CAMPREGHER Andrea | 2001 | |
16 | HAUSER Krystof | 2002 | |
17 | GRUSZKA Mateusz | 2001 | |
18 | NAKAMURA Naoki | 1996 | |
19 | NOMME Martti | 1993 | |
20 | ZAMBELLI Gabriele | 1999 | |
21 | NIEMCZYK Karol | 2001 | |
22 | HOLUB Benedikt | 2000 | |
23 | SIKOLA Jakub | 2001 | |
24 | MARUSIAK Jewhen | 2000 | |
25 | LASOTA Damian | 1997 | |
26 | PAPPEL Taavi | 1999 | |
27 | BOMBEK Jan | 2001 | |
28 | VIDIC Matija | 2000 | |
29 | KVEDER Miha | 1993 | |
30 | LIENHER Maximilian | 1999 | |
31 | SAMEC Matevz | 1997 | |
32 | HERMANSON Ivo-Niklas | 2000 | |
33 | SPULBER Mihnea Alexandru | 2000 | |
34 | IWASA Yuken | 1999 | |
35 | ALTER Markkus | 2002 | |
36 | NIŻNIK Adam | 2002 | |
37 | SLUKA Mikulas | 2001 | |
38 | HOERL Jan | 1998 | |
39 | CACINA Daniel Andrei | 2001 | |
40 | CECON Francesco | 2001 | |
41 | MARKENG Simen Aasen | 2002 | |
42 | STOSEL Kacper | 2001 | |
43 | SELCER Radek | 2001 | |
44 | KOS Lovro | 1999 | |
45 | MORODER Daniel | 2002 | |
46 | WASKUŁ Andrij | 1999 | |
47 | GALIANI Mattia | 2002 | |
48 | RYDL Radek | 2001 | |
49 | BRESADOLA Giovanni | 2001 | |
50 | SOKOLENKO Konstantin | 1987 | |
51 | KAGU Markkus | 2002 | |
52 | CZYŻ Bartosz | 1999 | |
53 | SKUPIEŃ Damian | 1999 | |
54 | VAVERKA Petr | 2003 | |
55 | PAWŁOWSKI Szymon | 2000 | |
56 | SATO Yukiya | 1995 | |
57 | PACURAR Radu Mihai | 2001 | |
58 | ROBNIK Luka | 2001 | |
59 | ZEŁENCZUK Iwan | 1999 | |
60 | JOJKO Szymon | 2001 | |
61 | FELDOREAN Andrei | 2000 | |
62 | WACKERNELL Julian | 2000 | |
63 | BIEGUN Krzysztof | 1994 | |
64 | FARKAS Hunor | 2001 | |
65 | REISENAUER Janni | 1997 | |
66 | STEINER Maximilian | 1996 | |
67 | LACKNER Thomas | 1993 | |
68 | RUPITSCH Markus | 1997 | |
69 | VODUSEK Lovro | 2000 | |
70 | JUROSZEK Kacper | 2001 | |
71 | HOFER Thomas | 1996 | |
72 | MOGEL Zak | 2001 | |
73 | SCHIFFNER Markus | 1992 | |
74 | TOLLINGER Elias | 1995 | |
75 | MARKENG Thomas Aasen | 2000 | |
76 | SEIDL Fabian | 1997 | |
77 | NIETZEL Justin | 1997 |