Strona główna • Juniorzy

Mikołaj Wantulok mistrzem świata dzieci!

Bardzo miłe wieści dotarły z niemieckiego Ruhpolding, gdzie odbyły się nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w skokach narciarskich. Najlepszy w kategorii chłopców urodzonych w latach 2007-2008 najlepszy okazał się reprezentant klubu WSS Wisła, Mikołaj Wantulok.

Rywalizacja 11 oraz 12-latków odbywała się na obiekcie K-40. Wantulok triumfował w stawce 30 młodych skoczków. Próby na 41,5 oraz 42,5 metra pozwoliły mu wyprzedzić o 15,7 punktu Kazacha Ilyę Mizernykha oraz o niemal 20 punktów Fina, Kaimara Vagula. Wysokie lokaty zajęli pozostali Polacy – 5. miejsce przypadło Tymoteuszowi Cienciale, a 6. pozycja Tymoteuszowi Dyduchowi.

W tej samej kategorii wiekowej odbył się konkurs dziewczynek. Czołowe miejsca przypadły Niemkom – Katrin Fischer (39 i 39,5 metra) oraz Sinie Kiechle (39,5 i 36,5 metra). Podium uzupełniła Łotyszka – Aelita Krasilscikova. Jedyna Polka, Amelia Polanowska, zajęła 6. lokatę w gronie 10 zawodniczek (32 i 33 metry).

Równolegle, na skoczni K-40, rywalizowały dzieci z rocznika 2006. Wśród chłopców najlepszy okazał się Matej Plut ze Słowenii (42,5 i 39,5 metra). Polacy zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. 13. miejsce przypadło Wiktorowi Szoździe (36 i 35,5 metra). Tuż za nim sklasyfikowany został Kacper Jarząbek (35 i 35,5 metra), a 16. pozycję zajął Rafał Rafacz (37 i 35,5 metra). Ostatecznie na liście z wynikami znalazło się 23 chłopców. W gronie ośmiu dziewczynek triumfowała Ursa Vidmar ze Słowenii (38 i 38,5 metra).