Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

LGP Pań w Courchevel: Takanashi znów najlepsza, Rajda poza finałem

Sara Takanashi wygrała konkurs Letniego Grand Prix pań na dużej skoczni w Courchevel (HS135). Liderka cyklu triumfowała po skokach na odległość 120 m i 131,5 m. Kinga Rajda z wynikiem 89,5 m zajęła 31. miejsce.

Pierwsza seria konkursowa rozgrywana była w loteryjnych warunkach wietrznych. Najlepiej spisała się Sara Takanashi. Liderka Letniego Grand Prix poszybowała na 120 metr i na półmetku rywalizacji prowadzi z przewagą 7,9 punktu nad Niemką Juliane Seyfarth (120,5 m). Trzecie miejsce zajmuje Katharina Althaus (117,5 m), a tuż za nią znajdują się Ema Klinec (120,5 m), Yuki Ito (117 m) i Anna Odine Stroem (126 m).

Kinga Rajda oddała skok na odległość 89,5 m i zakończyła udział w zawodach na 31. miejscu.

Pierwszą serię rozegrano z 24. belki startowej.

W finale Sara Takanashi przypieczętowała swój 21. triumf w zawodach Letniego Grand Prix. Japonka poszybowała na odległość 131,5 m i pokonała o 14,2 punktu Emę Klinec (131,5 m). Na najniższym stopniu podium ostatecznie stanęła Yuki Ito (125 m), która wyprzedziła Niemki - Katharinę Althaus (124,5 m) i Juliane Seyfarth (121 m). Mistrzyni olimpijska, Maren Lundby (127,5 m) zajęła szóstą lokatę.

Finałową rundę przeprowadzono z 27. platformy.

W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix prowadzi Sara Takanashi (200 pkt.) przed Yuki Ito (140 pkt.) i Emą Klinec (120 pkt.). Kinga Rajda (4 pkt.) zajmuje trzydzieste trzecie miejsce.

Kolejne zawody Letniego Grand Prix pań odbędą się za tydzień, 17-18 sierpnia we Frensztacie (HS106).

Z kolei w sobotę w Courchevel rozegrany zostanie konkurs mężczyzn. Na 9:00 wyznaczono początek treningu przed zaplanowanymi na 11:00 kwalifikacjami. O 16:50 odbędzie się seria próbna, zaś o 18:00 - same zawody.