FC w Rasnovie: Ren Nikaido ponownie najlepszy

Ren Nikaido znów zwycięski w Rasnovie (HS97). Reprezentant Japonii wygrał niedzielne zawody FIS Cup dzięki próbom na odległość 96 m i 92,5 m. Pucharowe punkty zdobyło dwóch Polaków - Mateusz Gruszka i Damian Skupień.

Ren Nikaido prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał wynik 96 metrów. W serii finałowej Japończyk oddał skok na odległość 92,5 m, dzięki czemu triumfował z przewagą szesnastu punktów nad Niemcem Johannesem Schubertem (94 m i 93 m). Na najniższym stopniu podium stanął Dominik Maylaender (99,5 m i 91 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali Luca Roth (98 m i 92 m), Jan Hoerl (94 m i 91 m) oraz Mika Schwann (90,5 m i 86 m).

Do finałowej serii awansowało dwóch reprezentantów Polski. Na siedemnastej pozycji konkurs zakończył Mateusz Gruszka (94 m i 87 m). Dwudziesty trzeci był Damian Skupień (93 m i 81,5 m).

Bliscy zdobycia pucharowych punktów byli Wiktor Pękala (87 m) i Bartosz Czyż (88 m), którzy zajęli odpowiednio 31. i 32. lokatę. Trzydziesty szósty był Szymon Jojko (88,5 m), trzydziesty dziewiąty Szymon Pawłowski (85 m), pięćdziesiąty drugi Kacper Stosel (81 m), natomiast sześćdziesiąty piąty - Karol Niemczyk (74,5 m).

Konkurs rozegrano z 26. i 25. (I seria) oraz 24. belki (II seria).

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi niezmiennie Niemiec Justin Nietzel (310 pkt.) przed Renem Nikaido (200 pkt.) oraz Fabianem Seidlem (187 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest szesnasty Kacper Juroszek (99 pkt.).

Weekendowe konkursy w Rasnovie były jedynymi zawodami zaliczanymi do 2. periodu cyklu FIS Cup. Dodatkowe miejsca dla swoich reprezentacji na pierwszy okres startowy zimowego Pucharu Kontynentalnego wywalczyły drużyny Japonii, Niemiec i Austrii.

Kolejne zawody FIS Cup rozegrane zostaną już na śniegu, w dniach 14-15 grudnia w Notodden (HS100).