LPK w Oslo: Kolejny triumf Aschenwalda, Zniszczoł szósty

Philipp Aschenwald znów zwycięski. Reprezentant Austrii wygrał niedzielny konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo (HS106). Lider cyklu triumfował po skokach na odległość 103,5 m i 105,5 m. Drugi był Niemiec David Siegel, a trzeci jego rodak, Moritz Baer. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Norweg Andreas Stjernen (106,5 m) z przewagą 0,7 punktu nad Philippem Aschenwaldem (103,5 m). Austriak bez większych problemów odrobił starty z nawiązką w finałowej rundzie. Lot na odległość 105,5 m pozwolił liderowi Letniego Pucharu Kontynentalnego na kolejne konkursowe zwycięstwo.

Drugie miejsce wywalczył Niemiec David Siegel (104,5 m i 103,5 m), który do triumfatora stracił 8,1 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął jego kolega z reprezentacji, Moritz Baer (101 m i 100 m). Czwarty był Słoweniec Zak Mogel (101 m). Prowadzący na półmetku, Andreas Stjernen w finale uzyskał rezultat 97 metrów i spadł na piątą pozycję.

Na szóstym miejscu zawody zakończył najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł (101,5 m i 98,5 m). Tuż za nim znaleźli się Austriak Stefan Huber (101,5 m i 95 m) oraz Norwegowie, Fredrik Bjerkeengen (101 m i 99 m) oraz Joacim Oedegaard Bjoereng (98 m i 101,5 m). Czołową dziesiątkę zamknął Niemiec Felix Hoffmann (98 m i 102 m).

Oprócz Aleksandra Zniszczoła, pucharowe punkty zdobył jeszcze jeden reprezentant Polski. Przemysław Kantyka po skokach na odległość 97 m i 90,5 został sklasyfikowany na dwudziestym czwartym miejscu.

Bliski awansu do finału był Tomasz Pilch, który z wynikiem 92 m zajął trzydziestą pierwszą lokatę. Trzydziesty ósmy był Kacper Juroszek (93,5 m), zaś czterdziesty piąty Andrzej Stękała (88 m). Ostatnią, pięćdziesiątą drugą lokatę zajął Paweł Wąsek (60 m).

Dzięki dzisiejszej wygranej, Philipp Aschenwald (678 pkt.) ponownie umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji Letniego Pucharu Kontynentalnego. Austriak ma już 328 punktów przewagi nad drugim Szwajcarem Killianem Peierem (350 pkt.). Trzeci jest Słoweniec Zak Mogel (399 pkt.). Czwarte miejsce zajmuje Aleksander Zniszczoł (243 pkt.), a ósme - Przemysław Kantyka (182 pkt.).

Do zakończenia cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego pozostały do rozegrania jeszcze cztery konkursy. Najbliższe zawody odbędą się w przyszły weekend, 22-23 września na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018 >>>