Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Drużyna Bawarii Mistrzem Niemiec!

Pierwsza drużyna Bawarii w składzie: Michael Neumayer, Kai Bracht, Michael Uhrmann i Georg Spaeth wywalczyła złoto w rozegranym dziś, drużynowym konkursie o Mistrzostwo Niemiec, na skoczni Schattenberg w Oberstdorfie.

Bardzo dobry występ zaliczył Georg Spaeth, który w pierwszym skoku uzyskał 130 m, natomiast w drugiej serii poszybował na 141 m i był to najdłuższy skok konkursu. "Gdyby teraz jeszcze przyszła stabilizacja w moich skokach, byłbym zupełnie zadowolony" - powiedział po zawodach reporterowi Skispringen.de lider zwycięskiej drużyny.

Drugie miejsce, ze stratą 68,5 pkt, zdobyła drużyna z sąsiedniego landu - Badenii Wirtembergii. Tworzyli ją: Alexander Herr, Daniel Klausmann, Maximilian Mechler i Martin Schmitt. Nie wiadomo, jaka byłaby kolejność na podium, gdyby Alex Herr nie zaliczył upadku przy lądowaniu w pierwszej serii. Dzień wcześniej pechowy skoczek zdominował treningi, skacząc najdalej.

Brązowymi medalistami zostali skoczkowie z Turyngii: Julian Musiol. Christian Bruder, Joerg Ritzerfeld i Stephan Hocke.

Najmłodszym zawodnikiem biorącym udział w zawodach był czternastoletni Tobias Bogner. Skakał razem z Frankiem Loefflerem, Ferdinandem Baderem i Hansem Petratem w ekipie Bawaria II, która uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu.

Klasyfikacja końcowa (skrót):

1. Bawaria I (Neumayer, Bracht, Uhrmann, Spaeth)

2. Badenia Wirtembergia (Herr, Klausmann, Mechler, Schmitt)

3. Turyngia (Musiol, Bruder, Ritzerfeld, Hocke)

4. Bawaria II (Bogner, Loeffler, Bader, Petrat)

Bardzo ciekawie zapowiada się sobotnia rywalizacja w konkursie indywidualnym, gdyż nie można jednoznacznie wskazać zdecydowanego faworyta