Strona główna • Japońskie Skoki Narciarskie

R. Kobayashi wraca i triumfuje w Pucharze UHB

Ryoyu Kobayashi wygrał 31. edycję Pucharu UHB na obiekcie Okurayama (HS137) w Sapporo. Wśród pań, podobnie jak w piątkowym Letnim Pucharze Burmistrza, zdecydowanie najdalej latała Sara Takanashi.

Konkurs kobiet:

Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli raz jeszcze udowodniła dominację na krajowym podwórku. W sobotnie przedpołudnie Takanashi uzyskała 123,5 oraz 137,5 metra. Drugie miejsce zajęła Yuki Ito (115,5 oraz 105 metrów), która straciła do niej blisko 75 punktów. Na trzeciej pozycji uplasowała się Yuka Seto (100,5 oraz 106 metrów).

Żadna z innych uczestniczek zmagań rozgrywanych pod szyldem Hokkaido Cultural Broadcast (UHB) nie zdołała dwukrotnie przekroczyć granicy 100. metra. Raz, w pierwszej rundzie ocenianej, udało się to czwartej Shihori Oi.

Konkurs mężczyzn:

Po krótkiej przerwie spowodowanej bólami w lewym kolanie na belkę startową powrócił Ryoyu Kobayashi. Siódmy skoczek Letniego Grand Prix 2018 zrobił to w możliwie najlepszym stylu, wygrywając sobotnie zawody w Sapporo. 21-latek zawody rozpoczął od lotu na 127. metr, aby w finale poprawić się o 10 metrów. Skład podium uzupełnili jego partnerzy ze składu na Puchar Świata w Wiśle - Naoki Nakamura (129 oraz 130,5 metra) i Daiki Ito (133 oraz 125,5 metra).

Czwarty finiszował Shohei Tochimoto (130,5 oraz 123 metry), a na pozycjach 5-6 zaleźli się Keiichi Sato (128,5 oraz 122 metry) i Yukiya Sato (126,5 oraz 123 metry). Dopiero siódmy był zwycięzca piątkowego Letniego Pucharu Burmistrza - Tomofumi Naito (122,5 oraz 121 metrów).

Wciąż daleki od mistrzowskiej dyspozycji jest Noriaki Kasai (102,5 oraz 104 metry). 46-latek zamknął drugą dziesiątkę, ale wyprzedził aktualnego mistrza Japonii ze skoczni normalnej - Taku Takeuchiego. 31-latek na półmetku zajmował 11. lokatę, ale w finale, po dużych problemach locie, wylądował tuż za 80. metrem. Ostatecznie spadł aż na 23. pozycję.