Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Zmiana u Norwegów - Ringen wystartuje w Niżnym Tagile

Pierwsze konkursy 40. edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich nie były zbyt udane dla reprezentantów Norwegii. Trener Alexander Stoeckl postanowił zainterweniować i wprowadzić jedną zmianę w składzie przed wylotem na zawody w Rosji.

Decyzją szkoleniowca do Niżnego Tagiłu poleci Sondre Ringen. 22-letni skoczek do tej pory wystąpił w Pucharze Świata tylko raz. W tegorocznych zawodach w Lillehammer zajął 22. pozycję.

Ringen zastąpi w zespole Andreasa Stjernena. Zdobywca Małej Kryształowej Kuli w lotach narciarskich jako jedyny z początkowej szóstki zawodników nie wywalczył jeszcze choćby jednego punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Obrońcy Pucharu Narodów do tej pory nie odnieśli sukcesów w nowej edycji Pucharu Świata. Najwyższe miejsce wywalczył Robert Johansson, który w niedzielnym konkursie w Ruce zajął siódmą pozycję.