Strona główna • Amerykańskie Skoki Narciarskie

Hendrickson rezygnuje z sezonu 2018/2019

Pierwsza w historii zdobywczyni Kryształowej Kuli za Puchar Świata Pań w skokach narciarskich, Sarah Hendrickson, nie weźmie udziału w żadnych zawodach bieżącego sezonu. Amerykanką taką informacją podzieliła się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

- Serce rośnie, kiedy widzę rosnący poziom kobiecych skoków narciarskich. W inauguracji Pucharu Świata w Lillehammer pojawiły się nowe twarze, a także dużo dalekich skoków! Przez resztę tego sezonu będę wspierać moich skokowych przyjaciół z domu. Zdecydowałam się poświęcić trochę czasu i skupić się na edukacji oraz nowej "miłości" do nauki. Trzymajcie się latające panie! - napisała mistrzyni świata z 2013 roku na swoim profilu instagramowym.

24-latka z Park City po raz ostatni na arenie międzynarodowej pojawiła się podczas finałowych zawodów sezonu olimpijskiego w Oberstdorfie. Amerykanka 25 marca zajęła 36. miejsce, a Puchar Świata 2017/2018 zakończyła na 49. miejscu z dorobkiem pięciu punktów, które zdobyła dzień wcześniej. Na głównej imprezie minionej zimy, przy okazji igrzysk w południowokoreańskim Pjongczangu, zawodniczka zajęła 19. miejsce.

O planach Sary Hendrickson na przyszłość szerzej informowaliśmy w listopadzie, na bazie amerykańskiej audycji radiowej "Our athletes". Wspomniany artykuł i fragmenty tej rozmowy znajdziecie >>>TUTAJ<<<.