PK w Lillehammer: Triumf Lindvika, Zniszczoł szósty

Marius Lindvik został zwycięzcą inauguracyjnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w norweskim Lillehammer (HS140). Reprezentant gospodarzy triumfował po skokach na odległość 129,5 m i 131 m. Drugi był Felix Hoffmann, a trzeci Robin Pedersen. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł zajął szóste miejsce. Pucharowe punkty zdobyło trzech Biało-Czerwonych.

W pierwszej serii konkursowej najlepszy okazał się Marius Lindvik. Mistrz świata juniorów uzyskał odległość 129,5 metra, dzięki czemu wyprzedzał o 5,3 pkt. Niemca Moritza Baera (126,5 m) oraz o 5,5 pkt. Austriaka Thomasa Hofera (127 m). Czwarty był Felix Hoffmann (125,5 m), a piąty Justin Lisso (125,5 m).

Czołową dziesiątkę serii uzupełnili Constantin Schmid (124 m), Robin Pedersen (123 m), Markus Schiffner (122,5 m), Ulrich Wohlgenannt (121 m) oraz Mackenzie Boyd-Clowes (122 m).

Do finałowej serii awansowało łącznie trzech Polaków. Trzynasty na półmetku rywalizacji był Aleksander Zniszczoł (121,5 m). Dwudzieste miejsce zajmował Paweł Wąsek (118,5 m), natomiast trzydzieste - Klemens Murańka (115,5 m).

Już po jednym skoku udział w konkursie zakończyli trzydziesty szósty Andrzej Stękała (115 m) oraz pięćdziesiąty dziewiąty Tomasz Pilch (105 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 12. belki startowej.

W finale Marius Lindvik przypieczętował zwycięstwo lotem na 131 metr. Norweg pokonał o 9,8 punktu Felixa Hoffmanna (130 m) oraz o 11,2 pkt. autora najdłuższego skoku dnia, Robina Pedersena (136 m). Tuż za podium sklasyfikowani zostali Constantin Schmid (131 m) oraz Thomas Hofer (127 m).

Aleksander Zniszczoł dzięki próbie na 131 metr awansował z trzynastej na szóstą pozycję. Reprezentant Polski okazał się lepszy od Justina Lisso (126 m), Moritza Baera (123,5 m) oraz Sondre Ringena (131 m). Pierwszą dziesiątkę konkursu zamknął Rok Justin (128 m).

Duży awans w finałowej serii zanotował Klemens Murańka (130 m), który przesunął się z trzydziestej na szesnastą lokatę. Paweł Wąsek (123 m) ukończył zawody na dwudziestym drugim miejscu.

Runda finałowa przeprowadzona została w całości z 14. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi, co oczywiste, Marius Lindvik (100 pkt.) przed Felixem Hoffmannem (80 pkt.) i Robinem Pedersenem (60 pkt.). Szósty jest Aleksander Zniszczoł (40 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Lillehammer. Początek zawodów o 11:00. Rywalizację poprzedzi seria próbna (10:00).