FC w Notodden: Triumf Seidla, Kantyka siódmy

Fabian Seidl został zwycięzcą sobotniego konkursu FIS Cup w Notodden (HS98). Reprezentant Niemiec wygrał po skokach na odległość 97 i 96 m. Drugi był Austriak Stefan Rainer (99 m i 92 m), a trzeci Norweg Joakim Aune (96,5 m i 94 m). Siódme miejsce zajął Przemysław Kantyka (94 m i 92,5 m). Pucharowe punkty zdobył również czternasty Kacper Juroszek (92 m i 91 m).

Po pierwszej serii Fabian Seidl zajmował trzecie miejsce z wynikiem 97 metrów. W finale skoczył metr bliżej, ale to pozwoliło mu na odniesienie zwycięstwa w całych zawodach. Niemiec pokonał o półtora punktu lidera po pierwszej rundzie, Austriaka Stefana Rainera (99 m i 92 m). Na najniższym stopniu podium stanął zawodnik gospodarzy, Joakim Aune (96,5 m i 94 m).

Tuż za czołową trójką sklasyfikowani zostali reprezentanci Austrii - Maximilian Lienher (95,5 m i 94,5 m) oraz Clemens Leitner (98 m i 92,5 m). Szósty był Oscar P. Westerheim (95 m i 93 m), a siódmy - najwyżej sklasyfikowany z reprezentantów Polski, Przemysław Kantyka (94 m i 92,5 m).

Pucharowe punkty zdobył jeszcze jeden Biało-Czerwony. Kacper Juroszek po skokach na odległość 92 m i 91 m zakończył zawody na czternastym miejscu.

Pozostali reprezentanci Polski zajęli miejsca w piątej i szóstej dziesiątce zawodów.

Konkurs rozegrano w całości z 14. belki.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzenie objął dzisiejszy triumfator, Fabian Seidl (327 pkt.). Reprezentant Niemiec wyprzedza swojego rodaka, Justina Nietzela (310 pkt.) oraz Austriaka Stefana Rainera (214 pkt.). Piętnaste miejsce zajmuje Kacper Juroszek (126 pkt.).

Kolejne zawody FIS Cup odbędą się w dniach 19-20 grudnia w Park City.