PK w Ruce: Pedersen górą, Zniszczoł powiększa kwotę na 67. TCS!

Niedzielny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Ruce, podobnie jak sobotni, padł łupem Robina Pedersena z Norwegii. Skład podium jednoseryjnych zawodów uzupełnili Felix Hoffmann i Martin Hamann z Niemiec, a w czołowej "10" uplasowało się trzech Polaków. Najważniejszą informacją dnia jest fakt, iż Aleksander Zniszczoł wywalczył dla naszego kraju siódme miejsce startowe na 67. Turniej Czterech Skoczni!

Zniszczoł szansę występu na niemieckich i austriackich obiektach wywalczył sobie udanymi występami w pierwszym periodzie zimowego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. 24-latek w czterech występach w Lillehammer i Ruce zgromadził 199 punktów, co daje mu trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej drugiej ligi FIS. Dodatkowe miejsca startowe otrzymały również Norwegia i Niemcy.

O powiększenie kwoty dla tych nacji postarali się Robin Pedersen i Felix Hoffmann, którzy w niedzielnym konkursie w Finlandii zajęli dwie czołowe pozycje. Lądowali oni kolejno na 137. i 136. metrze, a różnica między nimi wyniosła 0,8 pkt. Trzeci Martin Hamann, który z 10. platformy startowej poszybował na 142. metr, stracił do Norwega 0,9 pkt. Wspomniana dwójka zaczynała swoje próby z belki nr 9.

Czwarty finiszował dziś Ulrich Wohlgenannt z Austrii (136,5 metra; 9. belka), piąty Anze Semenic ze Słowenii (137,5 metra; 10. belka), a szósty - Paweł Wąsek (136 metrów; 9. belka). Dla polskiego juniora jest to najlepszy rezultat w dotychczasowej karierze.

Zniszczoł (132 metry; 9. belka) był dziewiąty, a tuż za nim znalazł się Klemens Murańka (136,5 metra; 9. belka). Andrzej Stękała (119,5 metra; 9. belka) uplasował się na 25. pozycji, natomiast Tomasz Pilch wciąż nie otworzył swojego dorobku punktowego w sezonie 2018/2019. Ostatni z podopiecznych trenera Macieja Maciusiaka dziś otworzył piątą dziesiątkę.

Drugą serię odwołano z powodu zbyt niebezpiecznych podmuchów wiatru. Wcześniej odwołano serię próbną, a konkurs rozpoczęto przed czasem.

Liderem cyklu jest Pedersen, który zgromadził dotąd 275 punktów, a więc o 75 więcej od drugiego Mariusa Lindvika. Trzeci jest Zniszczoł (199 punktów). Następnym przystankiem bieżącej edycji PK 18/19 będzie Engelberg. Zmagania na Gross-Titlis-Schanze będą miały miejsce w dniach 27-28 grudnia.