PK w Klingenthal: Moritz Baer zwycięzcą drugiego konkursu

Moritz Baer został zwycięzcą drugiego niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal (HS140). Reprezentant gospodarzy triumfował po próbie na odległość 137,5 m. Pucharowe punkty zdobył tylko jeden Polak, trzynasty Paweł Wąsek (126 m). Konkurs zakończono po pierwszej serii.

W drugim konkursie na Vogtland Arenie zwyciężył Moritz Baer (137,5 m). Reprezentant Niemiec pokonał o 1,6 punktu Słoweńca Zaka Mogela (139,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął lider PK, Norweg Marius Lindvik (131 m). Tuż za nim sklasyfikowani zostali Kilian Maerkl (133 m), Filip Sakala (127,5 m) oraz Luca Roth (124 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończył Estończyk Artti Aigro (126 m). Ósmy był Shohei Tochimoto (123,5 m), dziewiąty Pius Paschke (122,5 m), zaś dziesiąty - Andreas Granerud Buskum (122 m).

Pucharowe punkty zdobył tylko jeden reprezentant Polski. Paweł Wąsek poszybował na 126 metr i zajął trzynastą lokatę.

Przemysław Kantyka po skoku na 120 metr sklasyfikowany został na 33. pozycji. Czterdziesty czwarty był Przemysław Kantyka (100 m), pięćdziesiąty Klemens Murańka (99,5 m), zaś pięćdziesiąty czwarty Tomasz Pilch (100,5 m).

Zawody przeprowadzono z 18. platformy.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Marius Lindvik (365 pkt.) przed Robinem Pedersenem (275 pkt.) oraz Markusem Schiffnerem (242 pkt.). Szósty jest Aleksander Zniszczoł (199 pkt.).

Niedzielne konkursy w Klingenthal zakończyły czwarty period Pucharu Kontynentalnego. Dodatkowe miejsca na zawody Pucharu Świata w Predazzo, Zakopanem i Sapporo wywalczyły drużyny Norwegii (Marius Lindvik), Austrii (Markus Schiffner) oraz Japonii (Shohei Tochimoto).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się za tydzień, 12-13 stycznia w Bischofshofen (HS142).