Kamil Stoch wybrany przez PKOl Sportowcem Polski 2018 roku

Kamil Stoch został wybrany przez Polski Komitet Olimpijski najlepszym sportowcem kraju w 2018 roku. Decyzję oficjalnie ogłoszono podczas Noworocznego Spotkania Rodziny Olimpijskiej w warszawskiej Hali EXPO XXI.

Nazwiska tegorocznych laureatów Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej PKOl im. Piotra Nurowskiego zostały opublikowane przez komitet przed tygodniem, ale do oficjalnego ogłoszenia ich nazwisk i wręczenia statuetek doszło na sobotnim Noworocznym Spotkaniu Rodziny Olimpijskiej.

W 2018 roku Kamil Stoch obronił tytuł mistrza olimpijskiego na dużej skoczni podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu, zdobywając tym samym już trzeci złoty medal tej imprezy. Dodatkowo z drużyną sięgnął po brązowy krążek. Na Mistrzostwach Świata w lotach narciarskich wywalczył srebro (indywidualnie) i brąz (zespołowo). Po raz drugi sięgnął po Kryształową Kulę za triumf w Pucharze Świata. Jednym z najgłośniejszych sukcesów była jednak wygrana w 66. Turnieju Czterech Skoczni z kompletem zwycięstw w zawodach. Ponadto triumfował w turniejach Raw Air, Willingen Five i Planica 7. Zwyciężył w zawodach PŚ w Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku, Bischofshofen, Lahti, Lillehammer, Trondheim i dwukrotnie w Planicy.

Z oczywistych względów, jakim jest występ Kamila Stocha w zawodach Pucharu Świata w Predazzo, laureata zabrakło na sobotniej gali. Statuetkę w jego imieniu odebrał prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

- Niemalże wszystko największe, co było w tym 2018 roku do zdobycia w skokach indywidualnie, Kamilowi Stochowi udało się zdobyć - powiedział, uczestniczący w spotkaniu, prezydent RP Andrzej Duda.

Trenerem roku został wybrany Andrzej Urban, szkoleniowiec kadry narodowej wioślarek. Drużyną roku ogłoszona została siatkarka drużyna mistrzów świata.