Strona główna • Norweskie Skoki Narciarskie

Stjernen mistrzem Norwegii, Johansson na podium pomimo upadku

Andreas Stjernen wywalczył tytuł mistrza Norwegii podczas wtorkowych zawodów na skoczni Granasen (HS140) w Trondheim. Zdobywca Małej Kryształowej Kuli w lotach narciarskich triumfował po skokach na odległość 138,5 m i 133,5 m. Srebro wywalczył Johann Andre Forfang, a brąz Robert Johansson.

Andreas Stjernen prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał rezultat 138,5 metra. W finale lądował pięć metrów bliżej, ale to pozwoliło mu na pokonanie różnicą pięciu punktów Johanna Andre Forfanga (135,5 m i 134 m).

Obrońca tytułu, Robert Johansson zaliczył upadek w pierwszej serii po skoku na 141 metr. W finale trzykrotny medalista olimpijski z Pjongczangu ustał lot na identyczną odległość i zdobył brązowy medal. Do zwycięskiego Stjernena stracił zaledwie 6,5 punktu.

Tuż za podium sklasyfikowani zostali Halvor Egner Granerud (134,5 m i 132 m) i Robin Pedersen (132 m i 124,5 m). Na szóstej pozycji rywalizację zakończył mistrz świata w lotach narciarskich, Daniel Andre Tande (129,5 m i 123,5 m).

W czołowej dziesiątce rywalizacji na Granasen (HS140) znaleźli się ponadto siódmy Anders Fannemel (129 m i 124,5 m), ósmy Thomas Aasen Markeng (129,5 m i 122 m), dziewiąty Andreas Varsi Breivik (129,5 m i 124 m) oraz dziesiąty Marius Lindvik (124 m i 122,5 m).