Strona główna • Fińskie Skoki Narciarskie

FC w Planicy: Wygrana Cene Prevca, upadek Kiety

Cene Prevc został zwycięzcą sobotniego konkursu FIS Cup na skoczni w Planicy (HS102). Reprezentant gospodarzy wygrał po skokach na odległość 98 m i 99,5 m. Polacy nie awansowali do finału.

Po pierwszej serii prowadził Stefan Huber. Austriak poszybował na odległość 98 metrów i wyprzedzał Niemca Fabiana Seidla (97 m) oraz Słoweńca Matevza Sameca (97,5 m).

Czwarty na półmetku był Cene Prevc z wynikiem 98 metrów. W finale Słoweniec poszybował półtora metra dalej i ostatecznie odniósł zwycięstwo w Planicy. Prowadzący po I serii Stefan Huber (97,5 m) zakończył konkurs na drugim miejscu ze stratą 1,3 punktu. Trzeci był rodak Prevca, Jaka Hvala (96,5 m i 96 m).

Tuż za podium zawodów uplasował się Fabian Seidl (95 m w finale). Piąte miejsce zajął Manuel Poppinger (96,5 m i 96 m), a szóste - Matevz Samec (94,5 m w II serii).

Reprezentanci Polski nie zdołali awansować do serii finałowej. Trzydzieste trzecie miejsce zajął Damian Skupień (91,5 m). Pięćdziesiąty był Wiktor Pękala (88,5 m), pięćdziesiąty dziewiąty Jarosław Krzak (87,5 m), a siedemdziesiąty Kacper Stosel (83,5 m). Upadek po skoku na 81,5 metra zaliczył Krzysztof Kieta, sklasyfikowany na 83. miejscu.

Całe zawody rozegrano z 9. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Szwajcar Luca Egloff (418 pkt) przed Niemcami - Fabianem Seidlem (386 pkt) i Justinem Nietzelem (339 pkt.). Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek (141 pkt) zajmuje osiemnastą pozycję.

Początek niedzielnego konkursu w Planicy wyznaczono na 13:15. W samo południe ma rozpocząć się seria próbna.