Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

PK w Iron Mountain: Wygrana Markenga, Zniszczoł piąty

Thomas Aasen Markeng wygrał drugie sobotnie zawody rangi Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain. Do rundy finałowej w stanie Michigan awansowało trzech reprezentantów naszego kraju. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, był piąty na obiekcie HS133.

Dla aktualnego mistrza świata juniorów jest to pierwsza wygrana na drugoligowym szczeblu w karierze. Ba, jest to dopiero drugie podium w cyklu Pucharu Kontynentalnego. Po raz pierwszy stanął na nim... kilka godzin wcześniej, przy okazji konkursu przełożonego z piątku na sobotę, który relacjonowaliśmy >>>TUTAJ<<<. 19-latek drugi występ w stanie Michigan rozpoczął od lotu mierzącego 129,5 metra (15. belka), dającego mu na półmetku czwartą lokatę. W finale poprawił się o 4,5 metra (18. belka), co wywindowało go na sam szczyt tabeli. Norweg o 6,6 pkt. wyprzedził lidera po pierwszej serii - Stefana Hubera. Młodszy brat Daniela w premierowej próbie poszybował na 139. metra, ale w finale uzyskał tylko 123,5 metra. W obu rundach ruszał z 18. platformy startowej. Skład podium uzupełnił kolejny z Austriaków - Markus Schiffner (126,5 metra; 15. belka i 126 metrów; 18. belka).

Czwarty finiszował Marius Lindvik z Norwegii (121,5 metra; 17. belka i 134,5 metra; 18. belka), a tuż za nim sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł (126 metrów; 17. belka i 129,5 metra; 18. belka).

Kolejne punkty do klasyfikacji generalnej dopisali też inni podopieczni trenera Macieja Maciusiaka - Przemysław Kantyka (16. pozycja) i Klemens Murańka (28. miejsce). Dobrego wyniku z pierwszego konkursu nie powtórzył ósmy wówczas Andrzej Stękała. 23-latek tym razem nie awansował do drugiej serii.

Trzeci konkurs w stanie Michigan wyznaczono na niedzielę. Początek o 17:30 czasu polskiego. Start serii próbnej o 16. Listę startową znajdziecie >>>TUTAJ<<<.