Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

PK Pań w Brotterode: Hessler wygrywa, Karpiel druga!

Pauline Hessler wygrała sobotni konkurs Pucharu Kontynentalnego pań w Brotterode (HS117). Reprezentantka Niemiec triumfowała po skokach na odległość 102 m i 103,5 m. Drugie miejsce zajęła Kamila Karpiel ex aequo z Austriaczką Maritą Kramer.

Początkowo triumfatorką rywalizacji w Brotterode ogłoszono Katrę Komar. Słowenka prowadziła już po pierwszej serii, w której uzyskała 107,5 metra. W finale została jednak zdyskwalifikowana za nieregulaminowy kombinezon.

Tym samym triumfatorką została Niemka Pauline Hessler, która oddała skoki na odległość 102 m i 103,5 m. Drugie miejsce zajęła z kolei Kamila Karpiel. Reprezentantka Polski z wynikiem 100,5 m oraz 104,5 m stanęła na podium wspólnie z Austriaczką Maritą Kramer (104,5 m i 104,5 m).

Kinga Rajda po skokach na odległość 98 m i 100,5 m zajęła szóste miejsce. Osiemnasta była Joanna Szwab (89,5 m i 94,5 m).

Kamila Karpiel jest o krok od triumfu w końcowej klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego pań. Przed finałowymi zawodami Polka jest druga (189 pkt.) i traci 11 punktów do nieobecnej w Brotterode Słowenki Jerneji Brecl (200 pkt.). Trzecia jest Austriaczka Elisabeth Raudaschl (177 pkt.).

W niedzielę w Brotterode finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego pań 2018/2019.