Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży: Złote medale dla Pilcha i Juroszka

Podczas gdy podopieczni Stefana Horngachera przygotowują się w Seefeld do konkursu mistrzostw świata na normalnej skoczni, ich potencjalni następcy rywalizują w Zakopanem w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych. Miejscem dzisiejszych zmagań młodych zawodników była Średnia Krokiew.

Na starcie kategorii Junior A stanęło 18 zawodników, sporą część z nich stanowili jednak specjaliści od kombinacji norweskiej. Po pierwszej części zawodów prowadził Tomasz Pilch. Przeżywający bardzo trudne chwile tej zimy zawodnik skoczył zaledwie 78,5 m, a mimo to przewodził stawce na półmetku rywalizacji. Drugie miejsce zajmował Jarosław Krzak po skoku na 76 m, a trzecie, Damian Skupień, uzyskawszy taką samą odległość. W drugiej serii Pilch zanotował odległość 83,5 m i obronił pierwszą pozycję, jednak drugiego ostatecznie Skupnia (86,5 m w drugiej serii) wyprzedził o zaledwie pół punktu. Na trzeciej pozycji uplasował się dwuboista Piotr Kudzia, znany z tego, iż przed rokiem podczas OOM skokiem na 143,5 m ustanowił nowy rekord przebudowanej Wielkiej Krokwi. Dziś do miejsca na podium wystarczyły mu skoki na odległość 75,5 i 84,5 m. Jarosław Krzak w drugiej serii oddał skok na 79 m i zakończył rywalizację tuż za podium.

W kategorii Junior B zwyciężył 15. skoczek zakończonego w miniony weekend cyklu FIS Cup, Kacper Juroszek, oddając dwa najdłuższe skoki w konkursie, na 87 i 85,5 m. Drugie miejsce, 8,5 pkt. za zwycięzcą zajął Mateusz Gruszka po skokach na 85 i 83,5 m. Najniższe miejsce na podium przypadło Adamowi Niżnikowi, który uzyskał 83,5 i 80,5 m. Na starcie stanęło 24 skoczków.

Jutro w ramach OOM zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a w czwartek konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi.