PK w Czajkowskim: Zniszczoł ponownie najlepszy, Stękała drugi!

Aleksander Zniszczoł odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego! Reprezentant Polski triumfował w finałowym konkursie w Czajkowskim (HS140) po skokach na odległość 138 m i 133,5 m, tym samym kończąc cykl na drugim miejscu i zdobywając dodatkowe miejsce startowe dla naszego kraju na pierwsze zawody Letniego Grand Prix 2019. Drugi był Andrzej Stękała.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Andrzej Stękała. Reprezentant Polski poszybował na odległość 138,5 metra, dzięki czemu wyprzedzał o pół punktu Fredrika Villumstada (139,5 m) oraz o 1,1 punktu Aleksandra Zniszczoła (138 m). Czwarty był Viktor Polasek (135 m), zaś piąty - Ulrich Wohlgenannt (133 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Andreas Wank (133 m), Roman Siergiejewicz Trofimow (132 m) i Maximilian Steiner (132 m). Dziewiąty był Klemens Murańka (132,5 m), a czołową dziesiątkę zamykał Ilmir Hazetdinow (129 m).

Paweł Wąsek po próbie na odległość 129,5 metra zajmował trzynastą pozycję. Dwudziesty czwarty był Przemysław Kantyka (120 m).

W finale Aleksander Zniszczoł przypieczętował triumf lotem na odległość 133,5 metra. Ponownie drugi okazał się Andrzej Stękała (132,5 m), który stracił 4,7 punktu do triumfatora. Podium uzupełnił Fredrik Villumstad (128,5 m). Czwarty Ulrich Wohlgenannt (129 m), a piąty - Andreas Granerud Buskum (136,5 m).

Czołową dziesiątkę zawodów uzupełnili Maximilian Steiner (133 m), Roman Siergiejewicz Trofimow (132 m), Viktor Polasek (127 m), Andreas Wank (127,5 m) i Justin Lisso (131,5 m).

Klemens Murańka po próbie na odległość 125,5 metra zajął dwunastą pozycję. Na siedemnastej pozycji zawody zakończył - kończący dziś sportową karierę - Przemysław Kantyka (130,5 m). Początkowo czwarty był Paweł Wąsek, ale został zdyskwalifikowany w serii finałowej.

Cały konkurs został rozegrany z 15. belki startowej.

Triumfatorem Pucharu Kontynentalnego 2018/2019 został Austriak Clemens Aigner (977 pkt.). Dzięki dzisiejszej wygranej w Czajkowskim, Aleksander Zniszczoł (895 pkt.) awansował na drugą pozycję i został pierwszym polskim skoczkiem, który stanął na podium końcowej klasyfikacji PK. Trzecie miejsce zajął Marius Lindvik (863 pkt.).

Dodatkowe miejsca startowe na pierwszy period Letniego Grand Prix 2019 wywalczyły reprezentacje Polski (Aleksander Zniszczoł), Austrii (Ulrich Wohlgenannt) oraz Słowenii (Zak Mogel).