Morten Solem wygrywa ostatni konkurs Letniego CoC, Tonio Tajner 7!

W niedzielne przedpołudnie na skoczni HS 100 w norweskim Lillehammer zostały rozegrane ostatnie zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego. Triumfował reprezentant gospodarzy, Morten Solem, osiągając 101 i 99m. Także nasi zawodnicy, mimo zmiennych warunków pogodowych, pokazali się z dobrej strony.

Tylko jeden dzień cieszył się rekordem, ustanowionym na skoczni w Lillehammer (HS 100), Norweg - Daniel Forfang. Dziś pół metra dalej w pierwszej serii lądował Balthasar Schneider, który ostatecznie zajął czwartą pozycję. Na piątym miejscu zmagania zakończył Stefan Kaiser.

Najlepszy z Polaków, Robert Mateja był tym razem szósty. Na uwagę zasługuje szczególnie jego drugi skok długości 101 m, co było najlepszą odległością drugiej serii. Tuż za Robertem, na siódmej pozycji zawody zakończył Tonio Tajner. To właśnie ten zawodnik w obu seriach uzyskał najlepsze odległości wśród naszych reprezentantów (94,5 m i 101 m). Widać tu ogromną pracę obu trenerów kadry B: Stefana Horngachera i Zbigniewa Klimowskiego.

Tomek Pochwała znalazł się na początku trzeciej dziesiątki (22. pozycja). Pecha miał Marcin Bachleda, któremu występ się zupełnie nie udał i zakończył rywalizację już po pierwszej serii (37. miejsce).

Trener Zbigniew Klimowski, opiekujący się naszymi skoczkami, skomentował zawody:

"Na skoczni panowała typowa loteria wietrzna. W tych warunkach najlepiej poradził sobie Morten Solem z Norwegii (101 m i 99 m - przyp.red.), tuż za nim uplasował się wczorajszy zwycięzca, Ferdinand Bader, a trzecie miejsce zajął Daniel Forfang."

Ze znanych zawodników do finału nie awansowali m.in. Bine Zupan, Lars Bystoel, Damjan Fras i Lauri Hakola.

Jak wynika z nieoficjalnych wyliczeń, dzięki dzisiejszemu dobremu występowi Tomisława Tajnera, Polska w nadchodzącym sezonie zimowym będzie mogła w zawodach Pucharu Kontynentalnego wystawić aż 5 zawodników.