Za nami BGK Ski Platinum Cup w Chochołowie

W dzień dziecka w Chochołowie rozegrano międzynarodowe zawody w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej pod nazwą BGK Ski Platinum Cup. Rywalizację skoczków na obiektach Gumolaste (HS34 i HS19) podzielono na pięć kategorii.

W rywalizacji Junior D triumfował Mikołaj Wantulok. Zawodnik WSS Wisła oddał dwa skoki na odległość 31 metrów i pokonał różnicą 11,5 punktu Mateusza Maciusiaka z KS Chochołów (dwukrotnie 30 m). Na najniższym stopniu podium stanął Rafał Rafacz z AZS Zakopane (30 m i 29,5 m).

W konkursie wzięło udział 29 zawodników, w tym gościnie sportowcy z Czech, Słowacji i Ukrainy.

Triumfatorem zmagań w kategorii Junior E został Michał Obtułowicz z klubu KS Eve-nement Zakopane. Zwycięzca oddał skoki na odległość 30 m i 29 m. Drugie miejsce, ze stratą zaledwie punktu zajął Tymoteusz Cienciała z WSS Wisła (29,5 m oraz 30 m). Podium uzupełnił zawodnik gospodarzy, Szymon Byrski (28 m i 30 m).

W rywalizacji w tej kategorii wiekowej uczestniczyło 40 zawodników, w tym reprezentanci Słowacji i Ukrainy.

Najmłodsi sportowcy wystąpili w rywalizacji kategorii Junior E+. W niej po wygraną sięgnął 8-letni Adam Pilch z WSS Wisła, który dwukrotnie poszybował na odległość 15,5 metra. Drugi był Piotr Bobak z KS Eve-nement Zakopane (dwukrotnie 15,5 m), który stracił 3,5 punktu do triumfatora. Trzecie miejsce zajął Rafał Luberda z KS Rutkow-ski (dwukrotnie 15 m).

W zawodach dla najmłodszych wzięło udział trzydziestu skoczków z Polski, Czech oraz Słowacji.

W zawodach dla dziewczyn po zdecydowane zwycięstwo sięgnęła Amelia Polanowska z AZS Zakopane (25 m i 26 m), która o 16 punktów wyprzedziła Oksanę Chruszytską z Ukrainy (25 m i 23,5 m). Trzecie miejsce zajęła jej rodaczka, Daryna Ilczuk (24,5 m i 23,5 m).

W konkursie wystąpiło osiem zawodniczek z Polski i Ukrainy. Ponadto poza konkursem na skoczni pojawiły się Natalia Słowik, Paulina Czepczor oraz Agnieszka Ochodek.

Ostatnią konkurencją była rywalizacja dziewczynek młodszych, która została zdominowana przez zawodniczki z zagranicy. Triumf odniosła Słowaczka Zara Zelencik (13,5 m i 14 m) przed Ukrainką Kariną Kozłową (13 m i 14,5 m). Trzecią pozycję zajęła najlepsza z Polek, Dorota Kawulok z klubu WSS Wisła (12,5 m i 13,5 m).

W rywalizacji wystąpiło 13 zawodniczek z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy.