Strona główna • Czeskie Skoki Narciarskie

Roman Koudelka mistrzem Czech

Roman Koudelka został zwycięzcą Mistrzostw Czech na dużej skoczni w Libercu (HS134). Srebrny medal wywalczył Filip Sakala, a brązowy - Cestmir Kozisek. W rywalizacji wzięło udział 29 zawodników, w tym dziesięciu reprezentantów Polski.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Roman Koudelka (135 m), który wyprzedzał o 2,5 punktu Filipa Sakalę (135 m). Trzecie miejsce, ze stratą 6,4 pkt. do lidera, zajmował Cestmir Kozisek.

W finale Roman Koudelka przypieczętował zwycięstwo na skoczni Jested lotem na 130 metr. Tym samym pokonał o 1,4 punktu Filipa Sakalę (132 m). Pozycję na najniższym stopniu podium zachował Cestmir Kozisek (120,5 m), który jednak stracił do triumfatora 26,5 punktu.

Tuż za podium sobotniej rywalizacji w Libercu znaleźli się Vojtech Stursa (118,5 m i 121,5 m), Viktor Polasek (124 m i 110 m) oraz Dusan Dolezel (109 m i 97,5 m).

W konkursie wzięło udział 29 zawodników, w tym dziesięciu reprezenantów Polski oraz jeden Niemiec. Z grona Biało-Czerwonych najlepiej spisał się Stanisław Ciszek z AZS Zakopane (111 m i 110 m), który zakończył rywalizację na jedenastej pozycji.

W klasyfikacji juniorów zwyciężył Benedikt Holub (116 m i 109 m), który wyprzedził Stanisława Ciszka oraz Sebastiana Kellermanna (113,5 m i 110,5 m).