LPK Pań w Stams: Pinkelnig wygrywa konkurs, Kramer cały cykl

Eva Pinkelnig wygrała sobotnie zawody rangi Letniego Pucharu Kontynentalnego w Stams. Punkty na Brunnentalschanze (HS115) zdobyły trzy reprezentantki Polski, a najwyżej z nich uplasowała się Anna Twardosz (18. miejsce). Triumf w końcowej klasyfikacji generalnej dwunastej edycji tego cyklu zapewniła sobie Marita Kramer z Austrii, która w konkursie zajęła drugą pozycję. Skład podium uzupełniła Ursa Bogataj.

Słowenka, która ostatecznie stanęła na najniższym stopniu podium, prowadziła po pierwszej serii zmagań w Tyrolu. Skok na 108. metr dawał jej przewagę 1,4 pkt. nad Evą Pinkelnig (109,5 metra). Czołową trójkę zamykała wówczas Marita Kramer (104,5 metra). W finale doszło do przetasowań, z których zwycięsko wyszedł austriacki duet. Zawody wygrała 31-letnia Pinkelnig (107,5 metra w drugiej próbie) przed Kramer (108 metrów). 18-latka tym samym zapewniła sobie końcowy triumf w Letnim Pucharze Kontynentalnym kobiet 2019. Ursa Bogataj w decydującej serii nie odparła ataku reprezentantek gospodarzy, a z wynikiem 102,5 metra musiała zadowolić się trzecią pozycją.

W czołowej "6" uplasowały się jeszcze dwie Słowenki - Ema Klinec (4. miejsce) i Spela Rogelj (6. lokata), które zostały rozdzielone przez Josephine Pagnier z Francji.

Punkty do drugoligowej klasyfikacji generalnej zdobyły trzy zawodniczki prowadzone przez trenera Łukasza Kruczka. Anna Twardosz (dwukrotnie 84 metry) uplasowała się na 18. pozycji, natomiast Joanna Szwab (dwukrotnie 79,5 metra) i Kinga Rajda (83,5 oraz 76,5 metra) zajęły kolejno 22. i 23. miejsce. Nicole Konderla (71,5 metra) oraz Wiktoria Przybyła (66 metrów) zakończyły udział w rywalizacji już po pierwszej serii.

W premierowej odsłonie sobotnich zmagań zdyskwalifikowana została Sarah Hendrickson. Mistrzyni świata z 2013 roku oddała skok na nartach o nieprzepisowej długości.

Na niedzielę zaplanowano finał LPK pań 2019. Konkurs w powiecie Imst rozpocznie się o 9:45, natomiast na 9:00 wyznaczono start serii próbnej. Warto wspomnieć, że do sobotniej stawki dołączy Daniela Iraschko-Stolz. Dla 35-letniej Austriaczki będzie to pierwszy międzynarodowy występ od marcowego turnieju Raw Air. Listę startową znajdziesz >>>TUTAJ<<<.