Strona główna • Japońskie Skoki Narciarskie

Takanashi i J. Kobayashi najlepsi na Miyanomori

Złote medale tegorocznych mistrzostw Japonii w skokach narciarskich na obiekcie normalnym zdobyli Junshiro Kobayashi oraz Sara Takanashi. W niedzielę odbędzie się druga część krajowej rywalizacji w Sapporo. Tym razem areną zmagań będzie Okurayama.

Najstarszy spośród braci Kobayashich - Junshiro - w sobotę zapewnił sobie zwycięstwo skokokami mierzącymi 93 i 95 metrów. Na najniższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi (91,5 oraz 92 metry), a rodzeństwo rozdzielił Keiichi Sato (92,5 oraz 93 metry). - Po dłuższym czasie pokonałem brata. To dodaje mi pewności siebie - powiedział nowy mistrz kraju w rozmowie z japońskimi dziennikarzami.

Pogody ducha nie traci zdobywca Kryształowej Kuli, o którego problemach zdrowotnych przed startem sezonu zimowego informowaliśmy >>>TUTAJ<<<. - Cieszy mnie to, że moje skoki są powtarzalne. Na dużej skoczni zrobię wszystko, co w mojej mocy.

Poza podium uplasowali się liderzy z półmetku zmagań - Taku Takeuchi (4. miejsce) i Masamitsu Ito (5. miejsce). Za nimi znalazł się Yukiya Sato.

Weteran światowych skoków - Noriaki Kasai (87,5 oraz 85 metrów) - uplasował się na 16. lokacie.

Kliknij, aby zobaczyć protokół z wynikami konkursu mężczyzn (język japoński) >>>

10 NAKAMURA Naoki 1996 88.5 89.0 220.5

Zawody pań na obiekcie HS100 zostały zdominowane przez Sarę Takanashi, dla której jest to trzeci tytuł mistrzyni kraju na skoczni normalnej z rzędu. Triumfatorka tegorocznej edycji Letniego Grand Prix - jak i wszystkich poprzednich - uzyskała 93,5 oraz 98,5 metra. Srebrny medal, ze stratą aż 43 punktów do 23-latki, zdobyła Yuki Ito. Rezultaty dwukrotnej wicemistrzyni świata to 87 i 86 metrów. Po brąz sięgnęła Nozomi Maruyama (83 i 87,5 metra)..

Skład czołowej "6" uzupełniły Yuka Kobayashi, Kaori Iwabuchi oraz Haruka Iwasa. Startowało 26 pań.