Strona główna • Inne

Molnar i Voros bez konkurencji na Węgrzech

Po mistrzostwach Chin, które odbywały się na kompleksie skoczni w Planicy, tym razem w Słowenii o medale krajowego czempionatu rywalizowali Węgrzy. Złote krążki na dużej skoczni wywalczyli Flórián Molnár i Virág Vörös - osamotnieni w swoich kategoriach na obiekcie HS138.

Uczestnicy tegorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym byli jedynakami w konkursach kobiet i mężczyzn. 17-latek lądował na 112. i 115. metrze, natomiast jego o trzy lata starsza rodaczka uzyskała 108 i 112 metrów. Nad kuriozalną sytuacją ubolewała Vörös, która podzieliła się swoją opinią z kibicami za pośrednictwem Twittera.

- W ostatnim czasie wszystkie kraje mają swoje mistrzostwa. Węgry również. I wiecie co? Zostałam mistrzynią kraju! To była naprawdę trudna walka, którą stoczyłam... z samą sobą - pisze Virág Vörös w sarkastycznym tonie. Zawodniczka tego lata poczyniła spore postępy, notując najlepsze rezultaty w karierze w konkursach rangi międzynarodowej. W sierpniu, zajmując 23. miejsce we Frensztacie pod Radhoszczem, zdobyła pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. W Letnim Pucharze Kontynentalnym dwukrotnie finiszowała piąta w Szczyrku, a w cyklu FIS Cup wskoczyła na najniższy stopień podium w Rasnovie.

Nieco lepiej, mając na uwadze liczbę uczestników zawodów, prezentowała się sytuacja na obiekcie K-41. W pięcioosobowej stawce najlepiej spisał się 10-letni Hugó Weigl (41 i 40 metrów), który różnicą półtora punktu pokonał 15-letniego Dávida Kelemena (38,5 i 39 metrów) oraz o dwa punkty 11-letniego Zalána Kelemena (40 i 38 metrów). Dużo gorzej wypadli  dwaj dwunastolatkowie - Dárius Pónácz-Tóth (28 i 26 metrów) oraz Simon Tislerics (22 i 21 metrów).

Wśród dziewcząt triumfowała Izabella Tuczai (29 i 30 metrów) przed Hédi Kohl (28,5 oraz 26,5 metra) i Dórą Gnädig (21 i 20 metrów). Na skoczni K-15 swoich sił spróbowała Barna Kelemen, a jej wyniki to 6,5 oraz 10 metrów.

Każdy z uczestników tegorocznych mistrzostw Węgier jest członkiem klubu Kőszegi SE