FC Pań w Oberwiesenthal: Urodzinowe zwycięstwo Kingi Rajdy!

Kinga Rajda sprawiła sobie prezent na 19. urodziny w postaci zwycięstwa w niedzielnym konkursie FIS Cup pań w Oberwiesenthal (HS105). Reprezentantka Polski triumfowała po skokach na odległość 97 m i 99 m. Druga była Czeszka Klara Ulrichova, a trzecia Niemka Selina Freitaga. Punktowały cztery Biało-Czerwone.

Po pierwszej serii prowadziła Kinga Rajda. Reprezentantka Polski wylądowała na 97 metrze i wyprzedzała o 4,8 punktu Niemkę Selinę Freitag (92 m). Trzecia, ze stratą 5,2 pkt. do liderki, była Czeszka Klara Ulrichova (92 m). Tuż za czołową trójką plasowały się Rumunka Daniela Haralambie (96 m) oraz Polki - Anna Twardosz (88 m) i Joanna Szwab (88 m).

Do finału awansowała jeszcze jedna zawodniczka trenera Łukasza Kruczka. Wiktoria Przybyła z wynikiem 80 metrów zajmowała dwudziestą pozycję.

Nicole Konderla oddała skok na 73 metr i zakończyła konkurs na trzydziestej drugiej lokacie.

W finale Kinga Rajda pewnie przypieczętowała zwycięstwo lotem na 99 metr. Polka pokonała o 11,3 punktu Klarę Ulrichovą oraz o 21,8 pkt. Selinę Freitag (92 m). Czwarte miejsce zajęła Daniela Haralambie (86,5 m), piąta była Anna Szpiniewa (93 m), natomiast szósta - Joanna Szwab (84 m).

Anna Twardosz po skoku na odległość 77,5 metra zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce. Na dwudziestej dziewiątej pozycji sklasyfikowana została Wiktoria Przybyła (68 m).

Cały niedzielny konkurs rozegrano z 18. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup pań prowadzi Klara Ulrichova (526 pkt.) przed Danielą Haralambie (346 pkt.) oraz Kingą Rajdą (339 pkt.).

Kolejne zawody zaliczane do klasyfikacji FIS Cupu pań 2019/2020 odbędą się w dniach 25-26 stycznia 2020 roku w niemieckim Rastbuechl (HS78).