Strona główna • Juniorzy

Euroliga: W pierwszym konkursie na Adasiu zwycięża Krystian Karpiel

Dnia 25.09.2004 r., w Zakopanem odbyły się zawody Euroligi dziecięcej. Znamienne jest to, że był to pierwszy, oficjalny konkurs na nowiutkiej skoczni Adaś (K15). Startowali zawodnicy z roczników 95 i młodszych. Wśród nich najlepszy okazał się reprezentant klubu TS Wisła Zakopane, Krystian Karpiel.

Dzieci młodsze zawsze rywalizowały na Maleńkiej Krokwii (K35). Teraz mają swój własny, o ponad połowę mniejszy obiekt, usytuowany w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Średnich Skoczni.

W zawodach wzięło udział 18 skoczków, z klubów z Zakopanego, Poronina, Bystrej, Szczyrku, a także słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Zwyciężył Krystian Karpiel, który w obu swoich próbach lądował poza punktem K (15,5 m i 16 m). Na drugiej pozycji uplasował się Bartosz Gąsienica Laskowy, jeden z faworytów konkursu. Oddał on skoki długości 14,5 i 15,5 m. Po pierwszej serii zakopiańczyk zajmował dopiero czwartą pozycję. Druga próba okazała się lepsza zarówno pod względem odległości, jak i stylu, co zaowocowało miejscem na podium.

Trzecią lokatę wywalczył Krzysztof Leja. W obu próbach uzyskał bardzo dobre odległości (15,5 m i 15 m), jednak nieco niższe noty za styl spowodowały, że nie zdołał utrzymać drugiej pozycji, zajmowanej po pierwszej serii i tym samym ustąpił miejsca swojemu klubowemu koledze ze Startu Krokiew Zakopane.

Tuż za podium uplasował się pierwszy z reprezentantów klubów beskidzkich, Piotr Mojżesz z LKS Klimczok Bystra.