Strona główna • Juniorzy

Euroliga: Andrzej Gąsienica, Paweł Słowiok i Jakub Kot najlepsi!

W sobotę, oprócz inauguracyjnego konkursu na Adasiu, odbyły się zawody dla starszych kategorii wiekowych. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony polskich klubów narciarskich. Wśród dzieci starszych zwyciężył Andrzej Gąsienica, najlepszym młodzikiem okazał się Paweł Słowiok, a juniorem młodszym - Jakub Kot.

W kategorii dzieci starszych, na skoczni K35, wzięło udział 47 zawodników, w tym jedna dziewczynka, Gabrysia Buńda. Niepokonanym w tym dniu okazał się Andrzej Gąsienica z klubu WKS Regle Kościelisko (31m, 31 m). Wyprzedził on tegorocznego Mistrza Świata z Garmish-Partenkirchen, Tomasza Byrta (30,5 m i 30 m).

Trzecie miejsce wywalczył Grzegorz Miętus. Skoki zawodnika Startu Krokiew Zakopane były równie długie, jak Tomasza Byrta, jednak nieco słabsze stylowo. Dopiero szóste miejsce zajął Klimek Murańka, jeden z faworytów tej konkurencji. Oddał on skoki długości 29 m i 28 m.

Zobacz pełne wyniki konkursu na K-35 - Dzieci 1993-94...»

Na skoczni K35 rywalizowali również młodzicy. Bezkonkurencyjny tym razem był wicemistrz świata w kombinacji norweskiej i skokach, Paweł Słowiok. Dwie piękne i długie próby, każda długości 33,5m dały mu bezapelacyjnie pierwsze miejsce. Tuż za nim uplasował się kolejny złoty medalista z Garmish - Maciej Kot.

Widzowie zgromadzeni wokół Maleńkiej Krokwi mogli obejrzeć również bardzo dobre skoki w wykonaniu tego zawodnika: 33,5m oraz 33m. Mateusz Cieślar, który zdobył trzecie miejsce, lądował w odległościach: 31m oraz 33,5m. Tuż za podium znalazł się Mateusz Bujaok z klubu Wisła Ustronianka.

Zobacz pełne wyniki konkursu na K-35 - Młodzicy...»

Kolejnym konkursem, ale rozgrywanym już na skoczni K65, były zawody juniorów młodszych - startowali tu zawodnicy z roczników 90 i 89. Dużą klasę pokazał Jakub Kot ze Startu Krokiew Zakopane. Równe, dalekie skoki na odległość 63,5m oraz 64,5 metra, wykonane w bardzo dobrym stylu, dały mu zwyciestwo w tej konkurencji.

Drugi był Dawid Kubacki z TS Wisła. Pierwsza próba tego zawodnika to skok długości 62,5m, ale już w drugiej rundzie skoczek ten poszybował najdalej ze wszystkich: na odległość 66,5m.

O trzecie miejsce na podium walczyli trzej zawodnicy. Ich próby były bardzo wyrównane. O końcowym ustawieniu zadecydowały różnice dziesiętnych punktu. Trzecie miejsce na podium zdobył Robert Miętus, czwarty był Andrzej Zarycki, a piąty - Jarosław Poloczek.

Zobacz pełne wyniki konkursu na K-65 - Juniorzy Młodsi...»