MP w Szczyrku: Rajda i Szwab ze złotymi medalami

Zwycięstwem ex aequo zakończyły się zawody Mistrzostw Polski pań w skokach narciarskich na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Złote medale wywalczyły bowiem Kinga Rajda (96 m i 92 m) oraz Joanna Szwab (93 m i 94 m). Trzecie miejsce zajęła Anna Twardosz (91,5 m i 91 m).

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Kinga Rajda, która poszybowała na 96 metr. Zawodniczka Sokoła Szczyrk wyprzedzała o pięć punktów Joannę Szwab (93 m), a o 7 pkt. - Annę Twardosz (91,5 m).

Tuż za czołową trójką plasowały się Wiktoria Przybyła (78 m), Nicole Konderla (75,5 m) oraz Sara Tajner (75 m).

W finale udanie zaatakowała Joanna Szwab, która dzięki próbie na 94 metr zrównała się punktowo z Kingą Rajdą (92 m). Brązowy medal przypadł Annie Twardosz (91 m).

Na czwartej pozycji, ze stratą 61,5 punktu do podium, konkurs ukończyła Wiktoria Przybyła (78 m). Piąta była Nicole Konderla (77,5 m), a szósta - Sara Tajner (65,5 m).

Cały konkurs rozegrany został z 14. belki startowej.