Strona główna • Austriackie Skoki Narciarskie

Thomas Hofer zakończył karierę

Austriak Thomas Hofer postanowił zakończyć karierę sportową. 24-latek o swojej decyzji poinformował po zawodach Pucharu Świata w Bad Mitterndorf, gdzie latał jako przedskoczek.

Zawodnik reprezentujący klub SV Innsbruck Bergisel swoje pierwsze sukcesy osiągał podczas zimowego olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy w 2013 roku. Podczas imprezy odbywającej się w rumuńskim Râșnovie zdobył trzy brązowe medale. W tym samym miejscu zajął także wspólnie z kolegami z reprezentacji Austrii czwartą pozycję w konkursie drużynowym mistrzostw świata juniorów w 2016 roku.

Sezon 2015/2016 był zdecydowanie najlepszym w karierze Hofera. Wygrał wtedy dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego – w Garmisch-Partenkirchen oraz Willingen. Udane występy Austriaka zaowocowały możliwością debiutu w Pucharze Świata, który miał miejsce 24 stycznia 2016 roku w Zakopanem. W swoim pierwszym starcie w zawodach najwyższej rangi Hofer, który był jednym z najwyższych zawodników w stawce (191 cm wzrostu), zajął 23. lokatę, dzięki czemu zdobył premierowe punkty w karierze. Łącznie plasował się trzykrotnie w czołowej „30” pucharowej rywalizacji, a w klasyfikacji generalnej zajął 51. miejsce, mając na koncie 25 punktów.

Kolejne sezony nie były już tak udane dla młodego skoczka. W ostatnich latach mogliśmy go oglądać głównie w konkursach Pucharu Kontynentalnego, natomiast w Pucharze Świata występował tylko podczas austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni.

W obecnym sezonie Tyrolczyk brał udział w zawodach w Innsbrucku i Bischofshofen, jednak nie udało mu się tam ani razu przebrnąć przez kwalifikacje. Ostatnimi międzynarodowymi startami Austriaka były styczniowe konkursy FIS Cup w Zakopanem. Zmagania w stolicy Tatr zakończył on na 23. i 22. pozycji.

W ostatni weekend Hofer pełnił funkcję przedskoczka podczas konkursów Pucharu Świata w Bad Mitterndorf. W jednym z testowych skoków na skoczni Kulm pofrunął na odległość 220 metrów. Był to jeden z ostatnich lotów w karierze 24-latka, który w niedzielę poinformował na swoim profilu na Instagramie o zakończeniu przygody ze skokami.