Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Adam Małysz Mistrzem Polski, Mateja drugi (pełne wyniki)

Adam Małysz, zgodnie z oczekiwaniami, wygrał dzisiejsze zawody o tytuł Mistrza Polski. Po pierwszej serii najlepszemu polskiemu skoczkowi dotrzymywał kroku Robert Mateja, jednak w drugiej próbie Małysz nie dał szans rywalom, szybując aż na 134m.

W pierwszej serii podwójny złoty medalista MŚ w Val di Fiemme uzyskał 131, a tylko metr bliżej lądował Robert Mateja. W finale Mateja jednak nie zdołał zbliżyć się do rezultatu Małysza i osiągając 125,5m przegrał złoty medal aż o 18,6 punktu.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Krystianowi Długopolskiemu, który po dwóch równych skokach (121,5m i 119,5m) osiągnął notę 230,8 punktu.

Tuż poza podium uplasował się pierwszy z zawodników zagranicznych - Martin Mesik (SVK). Oddał on dwa niezłe skoki na 118,5 i 118m.

7. i 8. miejsce zajęli Norwegowie - Bardal i Doennem. Warto zauważyć słaby skok Wojciecha Tajnera w II serii - 108,5 m pozbawiło tego zawodnika szans walki o podium.

Nieco martwi, jedenaste miejsce mistrza świata juniorów - Mateusza Rutkowskiego- który w pierwszym skoku poszybował na 118,5m, a w serii finałowej uzyskał 111,5m.

Miejmy nadzieję, że młody skoczek szybko wydostanie się z psychicznego i fizycznego "dołka".

W niedzielę o godzinie 12. rozpocznie się drugi konkurs o Mistrzostwo Polski - tym razem na Średniej Krokwi. Na 10. zaplanowano trening, a o 11-tej odbędą się kwalifikacje do zawodów. Serdecznie zapraszamy do relacji na naszych łamach.